MAJČIN DAN

Autor: Božena Ukić, 9. 5. 2016.

„ Zlatne ruke moje majke“...samo je jedna od bezbroj izrečenih mudrosti o majčinoj nježnosti, brižnosti i neuvjetnoj ljubavi. Njezin dan je uvijek poseban. Pa i današnji koji je bio pozlaćen suncem i  ukrašen vedrinom, radšću mnogobrojnih koji su posjetili našu ljetnu pozornicu i uživali u priredbi  u izvedbi učenika iučiteljica nižih razreda.

Poslije uvodnog pozdrava čuli smo recitacije i pjesme„ Hvala ti, mama“, „ Volim te, mama“, „Koga najviše volim“ i Majčine ruke“. Kratki predah uz plesnu točku „ I am albatros“ bio je uvod u drugi dio prirebe  u kojemu su se izmjenjivali igrokazi, recitacije i pjesme: „Cvijeće za Mariju“, „ Naša abeceda“, „ Mamina lutka“, „ Hvala, mama.“

Iako je ovo bila priredba posvećena majci, nisu zaboravljeni ni bake i tate kroz recitaciju i pjesmu „ Unukino pismo baki“ i „ Al' tata, ti me voliš.. Svečanost Majčina dana upotpunjena je i izložbom likovnih radova koja je postavljena u školskom atriju.

Tekst i foto:

Ružica Sučić, 7.d,