Dan sigurnijeg interneta

Autor: Božena Ukić, 6. 2. 2017.

Dan sigurnijeg interneta 07.02.2017.

Udruženje Insafe/INHOPE uz potporu Europske Komisije organizira Dan Sigurnijeg Interneta kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima.

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca tisuće ljudi diljem svijeta se udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

I naša škola se uključila u obilježavanje svjetskog dana interneta.
Učenici su na satovima informatike slušali predavanja o sigurnom surfanju, o zaštiti računala od virusa, a najviše smo pričali o komunikaciji putem interneta.

Na ovu temu izrađivali smo plakate, sastave i prezentacije.
Također se možete uključiti u rješavanje kviza na stranicama Centra za sigurniji internet.

Prezentacije 7.d

1. Prezentacija o internetskom nasilju

2. Be the change

3. Nasilje na internetu

4. Cyberbulyng

5. Nasilje na internetu2

6. Ciberbulyng

Prezentacije 7.c

1.      2.      3.      4.      5.      6.      7.