Županijsko prvenstvo u košarci za učenike sedmih i osmihrazreda

Autor: Nebojša Omašić, 14. 3. 2017.

SVE ČESTITKE!!!

Naša školska košarkaška reprezentacija predvođena učiteljem TZK Nebojšom Omašićem - Barom i vođom puta Jolom Botićem jutros se zaputila u DUgopolje na Županijsko prvenstvo. Put uredan i miran, dolazak i iskrcaj bez poteškoća. Nakon izvlačenja parova kratki brifing s ratnicima u svlačionici koji završava kultnim pozdravom OSSSSSSS i istrčavanje na teren.

U prvom paru sastali su se Strožanac i Makarska, pa nakon teške bitke Strožanac ide u finale. Nakon toga Ostrožići istrčavaju na megdan s OŠ Lučac iz Splita predvođeni najboljim igračem Hrvatske Perasovićem koji je taj ugled po uzoru na slavnog oca definitivno opravdao. Unatoč dobroj taktici i udvajanju Perasa, Ostrožići se uspijevaju samo približiti i smanjiti njihovo vodstvo,pa susret završava 40:36 za Lučac.

Netom iza igrala se tekma za 3.mjesto protiv Makarske koja je očito bila manje umorna i svježija te unatoč dobrim igrama Marina Subašića i Antonia Klepe, poraz postaje neizbježan te semafor staje na 45:35 za protivnika. Finale je jednostavno bilo prekrasno u njemu se vidjela borba velikog Perasa s jedne strane i Jelića, Buljana, Šarića i ostalih s druge strane u bojama Strožanca. Nakon velike bitke naslov prvaka Županije pobjedom 48:41 ipak osvaja ekipa Strožanca. Ne treba zaboraviti činjenicu da su se od gradskog, pa zonskog do županijskog natjecanja eliminirale 23 škole, tako da je ovo više nego dobar rezultat gledajući prekaljenu kokurenciju, pa ratnicima sve čestitke. Nastupili su:

Mario Krešić, Antonio Strižić, Ivan Omašić-Ginjac, Antonio Klepo, Marin Subašić, Stipe Šaravanja, Martin Krešić, Ante Augustin Maras, Juraj Delić i Ivan Omašić-Barin.