Festival znanosti

Autor: Božena Ukić, 2. 5. 2017.

Vrijeme leti.

Već petnaest godina u proljeće se organizira ovaj festival koji je iz godine u godinu sve popularniji. Ove godine tema je vrijeme, vrijeme u koje smo svi uronjeni, tu rijeku bez povratka, uzrok svake mijene. Jer sve teče, pantha rei (Heraklit).

Naši prvašiće sa svojim učiteljicama su našli vremena i posjetili su festival. Sudjelovali su na nizu pokusa i radionica koje su pripremili studenti i profesori Sveučilišta u Splitu.

Fotografije možete mogledati ovdje!

Vrijeme fizikalno, psihološko, povijesno, meteorološko, astronomsko – kako vam drago. Program Festivala znanosti ispunit će vaše vrijeme zanimljivim sadržajima, bit će to dobro provedeno vrijeme.

Ove je godine se obilježava 160. godišnjice rođenja jednog od najvećih znanstvenika naše zemlje – Andrije Mohorovičića, koji je povrh svega svojega slavnog djela i utemeljitelj Službe točnog vremena.

Vremenik

16.09.2017. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

18.09.2017. 13:07
Još dva dana za prijavu na e-tečaj Moodle dizajner
Upisi u drugu grupu CARNetovog masovnog online tečaja Moodle dizajner još uvijek traju, a svi zainteresirani mogu se prijaviti najkasnije do 19. rujna 2017. godine u ponoć. Obrasci za prijavu dostupni su putem stranica CARNetovog mrežnog sjedišta .

19.09.2017. 18:30
Wolfenstein II - stop nacistima! (GM Video)
GM Video

16.09.2017. 01:00