Festival znanosti

Autor: Božena Ukić, 2. 5. 2017.

Vrijeme leti.

Već petnaest godina u proljeće se organizira ovaj festival koji je iz godine u godinu sve popularniji. Ove godine tema je vrijeme, vrijeme u koje smo svi uronjeni, tu rijeku bez povratka, uzrok svake mijene. Jer sve teče, pantha rei (Heraklit).

Naši prvašiće sa svojim učiteljicama su našli vremena i posjetili su festival. Sudjelovali su na nizu pokusa i radionica koje su pripremili studenti i profesori Sveučilišta u Splitu.

Fotografije možete mogledati ovdje!

Vrijeme fizikalno, psihološko, povijesno, meteorološko, astronomsko – kako vam drago. Program Festivala znanosti ispunit će vaše vrijeme zanimljivim sadržajima, bit će to dobro provedeno vrijeme.

Ove je godine se obilježava 160. godišnjice rođenja jednog od najvećih znanstvenika naše zemlje – Andrije Mohorovičića, koji je povrh svega svojega slavnog djela i utemeljitelj Službe točnog vremena.

20.11.2017. 09:21
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

24.11.2017. 16:26
Audiofili hodočaste Too Loud Fest
Posjetili smo Too Loud Fest, zagrebački sajam na kojem ljubitelji dobrog zvuka mogu čuti i vidjeti najfinije što svijet hi-fija trenutno ima za ponuditi

24.11.2017. 14:51