Festival znanosti

Autor: Božena Ukić, 2. 5. 2017.

Vrijeme leti.

Već petnaest godina u proljeće se organizira ovaj festival koji je iz godine u godinu sve popularniji. Ove godine tema je vrijeme, vrijeme u koje smo svi uronjeni, tu rijeku bez povratka, uzrok svake mijene. Jer sve teče, pantha rei (Heraklit).

Naši prvašiće sa svojim učiteljicama su našli vremena i posjetili su festival. Sudjelovali su na nizu pokusa i radionica koje su pripremili studenti i profesori Sveučilišta u Splitu.

Fotografije možete mogledati ovdje!

Vrijeme fizikalno, psihološko, povijesno, meteorološko, astronomsko – kako vam drago. Program Festivala znanosti ispunit će vaše vrijeme zanimljivim sadržajima, bit će to dobro provedeno vrijeme.

Ove je godine se obilježava 160. godišnjice rođenja jednog od najvećih znanstvenika naše zemlje – Andrije Mohorovičića, koji je povrh svega svojega slavnog djela i utemeljitelj Službe točnog vremena.

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

21.02.2018. 17:11
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbolje rezultate u svojoj povijesti
SAP je danas na godišnjem događanju predstavio rezultate ostvarene u 2017. godini na globalnoj, regionalnoj i lokalnoj razini, kao i planove te poslovnu strategiju za 2018. godinu u Hrvatskoj

21.02.2018. 16:00