Festival znanosti

Autor: Božena Ukić, 2. 5. 2017.

Vrijeme leti.

Već petnaest godina u proljeće se organizira ovaj festival koji je iz godine u godinu sve popularniji. Ove godine tema je vrijeme, vrijeme u koje smo svi uronjeni, tu rijeku bez povratka, uzrok svake mijene. Jer sve teče, pantha rei (Heraklit).

Naši prvašiće sa svojim učiteljicama su našli vremena i posjetili su festival. Sudjelovali su na nizu pokusa i radionica koje su pripremili studenti i profesori Sveučilišta u Splitu.

Fotografije možete mogledati ovdje!

Vrijeme fizikalno, psihološko, povijesno, meteorološko, astronomsko – kako vam drago. Program Festivala znanosti ispunit će vaše vrijeme zanimljivim sadržajima, bit će to dobro provedeno vrijeme.

Ove je godine se obilježava 160. godišnjice rođenja jednog od najvećih znanstvenika naše zemlje – Andrije Mohorovičića, koji je povrh svega svojega slavnog djela i utemeljitelj Službe točnog vremena.

Okvirni vremenik - 2. polugodište

20.04.2018. 12:43
22. travnja - Dan planeta Zemlje
Dan 22. travnja obilježava se diljem svijeta kao Dan planeta Zemlje, dan na koji osobitu pažnju posvećujemo očuvanju okoliša i prirodnih bogatstava našeg planeta.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

20.04.2018. 15:08
Kompaktni dron DJI Mavic Air RTF na Geekbuyingu za 719 eura
Tražite li povoljan dron s vrhunskim mogućnostima, razmislite o modelu DJI Mavic Air RTF iz Geekbuying ponude

20.04.2018. 13:20