MALI VREMEPLOV

Autor: Božena Ukić, 18. 5. 2017.

( 17. IX. 2016. – 17. V. 2017.)

Ovu smo školsku godinu počeli na malo drukčiji način. Osim djece, roditelja i učitelja ispred škole su se počeli skupljati bageri, kamioni, rovokopači...pa smo se svi morali prilagoditi novim uvjetima.

Naime, počelo je uređenje  prilazne ceste na glavnom ulazu u školu koji je godinama bio noćna mora svima – učenicima, roditeljima,vozačima, prolaznicima. Za vrijeme obilnih kiša cesta bi se pretvarala u bujicu i jezero, bilo je to usko grlo koje je ugrožavalo normalan i siguran dolazak u školu te povratak kući. Naravno, nema više ni potoka koji je nerijetko bio ispunjen smećem te je bio potencijalni izvor zaraze. Sada je pokriven i prilaz u školsko dvorište je primjeren ustanovi kao što je škola.

Fotografije: Leon Mikulić 8.b (novinarska grupa)

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

21.02.2018. 17:11
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbolje rezultate u svojoj povijesti
SAP je danas na godišnjem događanju predstavio rezultate ostvarene u 2017. godini na globalnoj, regionalnoj i lokalnoj razini, kao i planove te poslovnu strategiju za 2018. godinu u Hrvatskoj

21.02.2018. 16:00