PRIRODA I DRUŠTVO

Autor: Božena Ukić, 23. 5. 2017.

SNAGA VOLJE

Stiglo je proljeće, sve se u prirodi budi. Sve ponovno buja i raste, nakon dugog zimskoga mira. Međutim, koliko god taj spokoj zvučao miran i blažen, uzeo je svoj danak. Protekla je zima bila iznimno oštra i hladna što je osjetio naš Botanički vrt. Biljke su se iz duge zime vratile oštećene, željne ponovne ljepote.  Neke su se, jednostavno, smrzle. Dok se vrt vraćao u život, one su ostale gluhe i nijeme; nisu davale znakove života. I kad se pomislilo da ih treba ukloniti i zasaditi nove – iznenađenje! Neka unutarnja snaga je potjerala iz suhih i mrtvih grana nove izdanke. ZADIVLJUJUĆE!!!

Koliko samo možemo naučiti od prirode! Kad nas pogode teški trenutci, često pomislimo da je sve uzaludno i svršeno. Ali, uvijek postoji i najmanji plamičak nade koji nam govori da NIKADA NE SMIJEMO ODUSTATI!!!

Kristina Milić,8.d

20.11.2017. 09:21
20. studenoga - Međunarodni dan djeteta
Međunarodni dan djeteta obilježava se 20. studenoga s ciljem boljeg razumijevanja, prihvaćanja i dobrobiti sve djece. Generalna skupština UN-a je 20. studenoga 1959. godine usvojila "Deklaraciju o pravima djeteta", a 1989. godine "Konvenciju o pravima djeteta". Od 20. studenoga 1989. godine u cijelome se svijetu obilježava Međunarodni dan djeteta, koji je potaknula Organizacija Ujedinjenih naroda i njezine specijalizirane ustanove.

20.11.2017. 10:17
CARNet i Algebra potpisali Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''
U srijedu, 15. studenoga 2017. godine potpisan je “Ugovor o nabavi usluge izrade obrazovnih sadržaja i provedba edukacija u sklopu projekta ''e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)''.

24.11.2017. 16:26
Audiofili hodočaste Too Loud Fest
Posjetili smo Too Loud Fest, zagrebački sajam na kojem ljubitelji dobrog zvuka mogu čuti i vidjeti najfinije što svijet hi-fija trenutno ima za ponuditi

24.11.2017. 14:51