PRIRODA I DRUŠTVO

Autor: Božena Ukić, 23. 5. 2017.

SNAGA VOLJE

Stiglo je proljeće, sve se u prirodi budi. Sve ponovno buja i raste, nakon dugog zimskoga mira. Međutim, koliko god taj spokoj zvučao miran i blažen, uzeo je svoj danak. Protekla je zima bila iznimno oštra i hladna što je osjetio naš Botanički vrt. Biljke su se iz duge zime vratile oštećene, željne ponovne ljepote.  Neke su se, jednostavno, smrzle. Dok se vrt vraćao u život, one su ostale gluhe i nijeme; nisu davale znakove života. I kad se pomislilo da ih treba ukloniti i zasaditi nove – iznenađenje! Neka unutarnja snaga je potjerala iz suhih i mrtvih grana nove izdanke. ZADIVLJUJUĆE!!!

Koliko samo možemo naučiti od prirode! Kad nas pogode teški trenutci, često pomislimo da je sve uzaludno i svršeno. Ali, uvijek postoji i najmanji plamičak nade koji nam govori da NIKADA NE SMIJEMO ODUSTATI!!!

Kristina Milić,8.d

Okvirni vremenik - 2. polugodište

20.04.2018. 12:43
22. travnja - Dan planeta Zemlje
Dan 22. travnja obilježava se diljem svijeta kao Dan planeta Zemlje, dan na koji osobitu pažnju posvećujemo očuvanju okoliša i prirodnih bogatstava našeg planeta.

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

20.04.2018. 15:08
Kompaktni dron DJI Mavic Air RTF na Geekbuyingu za 719 eura
Tražite li povoljan dron s vrhunskim mogućnostima, razmislite o modelu DJI Mavic Air RTF iz Geekbuying ponude

20.04.2018. 13:20