Idemo u Vinkovce...

Autor: Nebojša Omašić, 24. 5. 2017.

OSTROŽICE IDU U VINKOVCE, U BERBU MEDALJA!!!

U organizaciji OŠ „ Meterize“ iz Šibenika odigrano je Prvenstvo Dalmacije u odbojci za učenice petih i šestih razreda. Velika ravnateljica Margit Vrbičić ništa nije prepustila slučaju i uz pomoć mladog lava prof.Tonija Skelina, nasljednika velikog di Pasqualea Skelina, napravila je odlično prvenstvo te pokazala da je pravi domaćin. Nastupilo je pet županijskih prvaka:

OŠ „Meterize“ Šibenik (Šibensko-kninska županija)
OŠ „Smiljevac“ Zadar (Zadarska županija)
OŠ  „Novalja Pag“ (Ličko-senjska županija)
OŠ „Župa dubrovačka“ Dubrovnik (Dubrovačko-neretvanska županija)
OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić (Splitsko-dalmatinska županija)

Pravilnikom je utvrđeno da drugoplasirani iz grupa igraju za 3.mjesto, a pobjednici finale.
Nakon izvlačenja ekipe su podijeljene u dvije skupine:

OŠ „Meterize“ Šibenik - OŠ „Novalja Pag“ 2:0

OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić - OŠ „Smiljevac“ Zadar 2:0
OŠ „Smiljevac“ Zadar - OŠ „Župa dubrovačka“ Dubrovnik 0:2
OŠ „Župa dubrovačka“ Dubrovnik - OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić 0:2

ZA 3: mjesto: OŠ „Župa dubrovačka“ - OŠ „Novalja Pag“ 2:0

FINALE: OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić - OŠ „Meterize“ Šibenik 2:0

KONAČNI POREDAK:

1. OŠ „OSTROG“ KAŠTEL LUKŠIĆ
2. OŠ „Meterize“ Šibenik
3. OŠ „Župa dubrovačka“ Dubrovnik
4. OŠ „Novalja Pag“
5. OŠ „Smiljevac“ Zadar

Predrage Ostrožice pomalo dolaze na svoje...nakon brojnih udaraca u svim starijim kategorijama koje su stoički otrpjele, sad je došlo njihovih pet minuta! Protivnicama su doslovce trebale kacige jer nitko nije osvojio više od sedam poena po setu. Ljudi se čudom čude, a struka uživa i bavi se umjetničkom fotografijom..."sve u svoje vrijeme" rekao bi stari as Sofoklo! Nakon proglašenja išlo se na ručak, pa pjesma u busu i na putu doma, da bi PREDRAGE izjavile da će večeras na trening! Eto kako se mijesi atomska bomba od emocija, želje, motiva i još niz faktora bez osiromašenog urana i prebogatog plutonija, amercija i ostalih američko-ruskih kemija!!

Čestitke domaćinu, svim curama na sudjelovanju i borbi, Badži i Martinu na suđenju. Ovaj vikend klupske obveze, pa idući dugo iščekivano državno u ovom uzrastu u Vinkovcima, a vidjet ćemo hoće li Ostrožice zapjevati "Svijetli Ostrog na sred Vinkovaca...“
Nastupile su:
Maja Visic, Leonarda Vukadin, Ana Skorup, Ana Ergović, Ana Mateljan, Anita Rogulj, Dora Jurić, Martina Raca, Magdalena Patrlj, Patricia Grgurić, Brigita Jerkan i Antea Kapitanović!

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

21.02.2018. 17:11
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbolje rezultate u svojoj povijesti
SAP je danas na godišnjem događanju predstavio rezultate ostvarene u 2017. godini na globalnoj, regionalnoj i lokalnoj razini, kao i planove te poslovnu strategiju za 2018. godinu u Hrvatskoj

21.02.2018. 16:00