Odbojka - državno natjecanje

Autor: Nebojša Omašić, 3. 6. 2017.

OSTROŽICE TREĆE U HRVATSKOJ!!!

Ajmo ispočetka...Kako za sedme i osme, tako je i za pete i šeste razrede školsko prvenstvo davno počelo. Na početku drugoga polugodišta  se 319 škola iz cijele države počelo lagano obračunavati kroz najniži gradski rang, pa zonu, pa županiju, pa regiju da bi na koncu u Vinkovcima istrčale... ne zagrebačke frajle, nego četiri najbolje ekipe u Hrvatskoj! Nemilosrdan zdrijeb (kao i uvijek) nas je odmah spojio s prvim favoritom...domaćinima...

Osijekom, koji je u ovom uzrastu prije mjesec dana bio i klupski prvak u Rovinju. Iako smo se pomno i studiozno na temelju naših prijašnjih saznanja pripremali za tu opaku panonsku škvadru, nije pomoglo, nismo mogli, šaptom smo pali, ali ne od bilo koga, nego od zasluženog budućeg prvaka. Nakon utakmice ostao je dojam da smo mogli više, ali gledajući Osijek u završnici protiv Pule, priznali smo da su definitivno koplje ispred svih ili bar nijansu, pa im od srca čestitamo. Nakon tog poraza od 2:0, unatoč nekim vodstvima, čekali smo poraženog iz para Zagreb-Pula i dočekali veliki Zagreb tj.ekipu starog asa OŠ Vjenceslava Novaka. Predrage Ostrožice nad svojim protivnicacama ispoljavaju svu bol tako da su im skoro trebale kacige, a publika se s pravom pitala "pa 'ko ove može dobit"??!  I tako, na kraju balade eto pokala i medalja za 3.mjesto i s njima brdo smijeha i osmijeha, što je struku posebno razveselilo! Valjda još nije nas red da budemo prvi, ali se tome primičemo i Bogu fala nadamo. Pokale i medalje je uručio emeritus vinkovačke odbojke legendarni Stipe Tomic, a kompletan program vodila naša šibenska vila Margit Vrbičić. Ukratko, čestitke svim Predragim Ostrožicama na fajtu i junaštvu, te zasluzeno osvojenom trećem mjestu, a posebno njihovim roditeljima i učiteljima koji su krasno i odgojili ovo ratoborno odbojkaško pleme! Nastupile su: Maja Visic, Ana Ergovic, Anita Rogulj, Leonarda Vukadin, Dora Juric, Martina Raca, Patricia Grguric, Antea Kapitanović, Ana Mateljan, Magdalena Patrlj, Brigita Jerkan i Ana Skorup!

Još ćete čuti za nas!!!

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

21.02.2018. 17:11
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbolje rezultate u svojoj povijesti
SAP je danas na godišnjem događanju predstavio rezultate ostvarene u 2017. godini na globalnoj, regionalnoj i lokalnoj razini, kao i planove te poslovnu strategiju za 2018. godinu u Hrvatskoj

21.02.2018. 16:00