Promocija

Autor: Božena Ukić, 16. 11. 2017.

„Vukovar“- istina i memorija

U srijedu, 15. studenog, u školskom atriju,  održano je predstavljanje knjige „ Vukovar“ čija je autorica naša kolegica i učiteljica Marina Novak. Pokrovitelj i organizator je kaštelanski ogranak  „ Matice hrvatske“. O knjizi su govorili gosti - dr Milan Hodžić-predsjednik Ogranka, fra Domagoj Runje i dr Mladen Domazet kao i sama autorica. U glazbenom dijelu nastupio je Veliki školski zbor. Knjiga je nastala kao višegodišnji projekt ostvaren sa  sadašnjim, ali i bivšim učenicima, autorima ilustracija izloženih na panoima u atriju koji su  i čitali ulomke iz knjige.

„Vukovar“- istina i memorija

Uz nazočnost mnogobrojnih gostiju te učenika i djelatnika naše škole ponovno smo se prisjetili vukovarske kalvarije i tragedije, ali su sam cilj i namjena usmjereni prema budućnosti. Osnovni moto su istina i memorija kao zalog za budućnost u kojoj se prošlost više ne smije ponoviti.

Po nekoliko primjeraka knjige autorica je darovala školskij knjižnici, Gradskoj knjižnici i svim kaštelanskim školama.

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara