Izložba učeničkih radova

Autor: Božena Ukić, 16. 11. 2017.

Nikad nećemo zaboraviti Vukovar

NIKADA NEĆEMO ZABORAVITI VUKOVAR!

U povodu 26. obljetnice pada Vukovara u školskom je atriju postavljena izložba likovnih i literarnih radova te fotografija o stradanju u tim teškim danima.

Nadahnuće za svoje radove učenici su pronašli u prepoznatljivim simbolima ovoga grada- golubici, raspelu, vodotornju, njegovim ljudima, patnji, bolu…u herojskom gradu koji je toliko propatio u ime Hrvatske.

To je sjećanje na veliko stradanje, ali i divnu pobjedu hrvatskog naroda nad onima koji nisu znali cijeniti ljudsku slobodu, pravednost i istinu.

Literarne radove možete pročitati OVDJE.

Fotografije: Petar Soldo i Krsto Avramović, VII.a

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara