Izložba učeničkih radova

Autor: Božena Ukić, 16. 11. 2017.

Nikad nećemo zaboraviti Vukovar

NIKADA NEĆEMO ZABORAVITI VUKOVAR!

U povodu 26. obljetnice pada Vukovara u školskom je atriju postavljena izložba likovnih i literarnih radova te fotografija o stradanju u tim teškim danima.

Nadahnuće za svoje radove učenici su pronašli u prepoznatljivim simbolima ovoga grada- golubici, raspelu, vodotornju, njegovim ljudima, patnji, bolu…u herojskom gradu koji je toliko propatio u ime Hrvatske.

To je sjećanje na veliko stradanje, ali i divnu pobjedu hrvatskog naroda nad onima koji nisu znali cijeniti ljudsku slobodu, pravednost i istinu.

Literarne radove možete pročitati OVDJE.

Fotografije: Petar Soldo i Krsto Avramović, VII.a

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesionalac
Lenovo u svojoj ponudi poslovnih konvertibilnih prijenosnika ima nekoliko modela ThinkPada Yoga. Mi smo imali prilike isprobati model Yoga 370, koji pripada srednjem segmentu Lenovove ponude

22.02.2018. 07:00
Apple će nabavljati materijale za baterije direktno od izvora