DAN SJEĆANJA NA VUKOVARSKU ŽRTVU

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 17. 11. 2017.

Obilježen je dan sjećanja na stradanje i kalvariju grada heroja, Vukovara. Po tradiciji, učenici su sa svojim učiteljima pošli na mjesto gdje svake godine odaju počast i poštovanje svim žrtvama koje su pale u obrani svoga grada. Za razliku od prethodnih godina kada su kupovali i donosili svoje lampione, ovaj put je odlučeno  da prilože simboličan novčani iznos kojim će se pomoći  na prikladan način.

Kratki program izveli su učenici sedmog razreda čitajući ulomke iz nedavno promovirane knjige „Vukovar", a učenica Barbara Mateljan je pročitala svoj nadahnuti tekst „ Bila sam u Vukovaru.“

Fotografije: Mihael Matas i Jerko Boduljak, 7.b

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara