DAN SJEĆANJA NA VUKOVARSKU ŽRTVU

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 17. 11. 2017.

Obilježen je dan sjećanja na stradanje i kalvariju grada heroja, Vukovara. Po tradiciji, učenici su sa svojim učiteljima pošli na mjesto gdje svake godine odaju počast i poštovanje svim žrtvama koje su pale u obrani svoga grada. Za razliku od prethodnih godina kada su kupovali i donosili svoje lampione, ovaj put je odlučeno  da prilože simboličan novčani iznos kojim će se pomoći  na prikladan način.

Kratki program izveli su učenici sedmog razreda čitajući ulomke iz nedavno promovirane knjige „Vukovar", a učenica Barbara Mateljan je pročitala svoj nadahnuti tekst „ Bila sam u Vukovaru.“

Fotografije: Mihael Matas i Jerko Boduljak, 7.b

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesionalac
Lenovo u svojoj ponudi poslovnih konvertibilnih prijenosnika ima nekoliko modela ThinkPada Yoga. Mi smo imali prilike isprobati model Yoga 370, koji pripada srednjem segmentu Lenovove ponude

22.02.2018. 07:00
Apple će nabavljati materijale za baterije direktno od izvora