DAN SJEĆANJA NA VUKOVARSKU ŽRTVU

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 17. 11. 2017.

Obilježen je dan sjećanja na stradanje i kalvariju grada heroja, Vukovara. Po tradiciji, učenici su sa svojim učiteljima pošli na mjesto gdje svake godine odaju počast i poštovanje svim žrtvama koje su pale u obrani svoga grada. Za razliku od prethodnih godina kada su kupovali i donosili svoje lampione, ovaj put je odlučeno  da prilože simboličan novčani iznos kojim će se pomoći  na prikladan način.

Kratki program izveli su učenici sedmog razreda čitajući ulomke iz nedavno promovirane knjige „Vukovar", a učenica Barbara Mateljan je pročitala svoj nadahnuti tekst „ Bila sam u Vukovaru.“

Fotografije: Mihael Matas i Jerko Boduljak, 7.b

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

21.10.2018. 18:17
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak potvrdila je da je Hrvatska ispunila sve uvjete kako bi od sljedeće godine mogla biti pridruženi član Europskog laboratorija za fiziku čestica

21.10.2018. 13:00