GRADSKO ODBOJKAŠKO PRVENSTVO

Autor: Nebojša Omašić, 26. 1. 2018.

NEMA IM RAVNIH – OSTROŽICE OPET UVJERLJIVO PRVE

U lukšićkom Domu odbojke održano je 24.siječnja Prvenstvo grada Kaštela za učenice sedmih i osmih razreda na kojem je nastupilo svih pet kaštelanskih škola: OŠ „Ostrog“Kaštel Lukšić, OŠ „Knez Trpimir“Kaštel Gomilica, OŠ „Knez Mislav“Kaštel Sućurac, OŠ „Bijaći“Kaštel Novi i OŠ Filipa Lukasa Kaštel Stari.

Nakon izvlačenja u pretkolu su se našli Lukšić i Stari na žalost naše dobre vile iz Staroga, učiteljice Marije Žižić. Malo livo, malo desno pa s dva puta po 25:10 i eto plasmana u polufinale kontra Novoga. Bijaćke vile, učiteljicȇ Lucije Prnić također nisu pružile veći otpor pa semafor staje na 25:7 i 25:11 za Ostrožice iz Lukšića.

U drugom polufinalu sastali su se Gomilica Maje Tukić i Sućurac starog asa Siniše Čeke. Sućurke, iako rukometaški nastrojene, pokazuju dobru odbojku, ali cure gomiliško-kambelovske treniraju u Marini Kaštela i ne dopuštaju iznenađenje pa je pobjeda od 2:0 neupitna. U finalu su dame iz Gomilice praktički igrale do 18-og poena prvog seta i tu je priča bila gotova, pa su lušićke Ostrožice ponovo slavile 1. misto i plasman na zonsko prvenstvo.

Za OŠ OSTROG ginile su:

Marija Vukorepa Crna, Marija Vukorepa Bijela, Matea Vranješ, Martina Raca, Dora Jurić, Ana Ergović, Anđela Cikojević, Anita Rogulj, Marta Kačanić, Maja Visic, Leonarda Vukadin, Nina Strize i Marina Rodin. Na kraju fala Juki na bezgrešnom suđenju, svim damama na učestvovanju, publici i navijačima i posebno Ostrožicama koje su još daleko od cilja!

REZULTATI:

PRETKOLO: Stari-Lukšić 0:2 (10:25, 10:25)
POLUFINALE: Lukšić-Novi 2:0 (25:7, 25:11)
POLUFINALE: Gomilica-Sućurac 2:0 (25:13, 25:11)
FINALE: Lukšić-Gomilica 2:0 (25:18, 25:11)

POREDAK:

1. OŠ OSTROG-KAŠTEL LUKŠIĆ
2. OŠ Kneza Trpimira-Kaštel Gomilica
3. OŠ Kneza Mislava-Kaštel Sućurac
4. OŠ Bijaći-Kaštel Novi
5. OŠ Filipa Lukasa-Kaštel Stari

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara