GRADSKO ODBOJKAŠKO PRVENSTVO

Autor: Nebojša Omašić, 26. 1. 2018.

NEMA IM RAVNIH – OSTROŽICE OPET UVJERLJIVO PRVE

U lukšićkom Domu odbojke održano je 24.siječnja Prvenstvo grada Kaštela za učenice sedmih i osmih razreda na kojem je nastupilo svih pet kaštelanskih škola: OŠ „Ostrog“Kaštel Lukšić, OŠ „Knez Trpimir“Kaštel Gomilica, OŠ „Knez Mislav“Kaštel Sućurac, OŠ „Bijaći“Kaštel Novi i OŠ Filipa Lukasa Kaštel Stari.

Nakon izvlačenja u pretkolu su se našli Lukšić i Stari na žalost naše dobre vile iz Staroga, učiteljice Marije Žižić. Malo livo, malo desno pa s dva puta po 25:10 i eto plasmana u polufinale kontra Novoga. Bijaćke vile, učiteljicȇ Lucije Prnić također nisu pružile veći otpor pa semafor staje na 25:7 i 25:11 za Ostrožice iz Lukšića.

U drugom polufinalu sastali su se Gomilica Maje Tukić i Sućurac starog asa Siniše Čeke. Sućurke, iako rukometaški nastrojene, pokazuju dobru odbojku, ali cure gomiliško-kambelovske treniraju u Marini Kaštela i ne dopuštaju iznenađenje pa je pobjeda od 2:0 neupitna. U finalu su dame iz Gomilice praktički igrale do 18-og poena prvog seta i tu je priča bila gotova, pa su lušićke Ostrožice ponovo slavile 1. misto i plasman na zonsko prvenstvo.

Za OŠ OSTROG ginile su:

Marija Vukorepa Crna, Marija Vukorepa Bijela, Matea Vranješ, Martina Raca, Dora Jurić, Ana Ergović, Anđela Cikojević, Anita Rogulj, Marta Kačanić, Maja Visic, Leonarda Vukadin, Nina Strize i Marina Rodin. Na kraju fala Juki na bezgrešnom suđenju, svim damama na učestvovanju, publici i navijačima i posebno Ostrožicama koje su još daleko od cilja!

REZULTATI:

PRETKOLO: Stari-Lukšić 0:2 (10:25, 10:25)
POLUFINALE: Lukšić-Novi 2:0 (25:7, 25:11)
POLUFINALE: Gomilica-Sućurac 2:0 (25:13, 25:11)
FINALE: Lukšić-Gomilica 2:0 (25:18, 25:11)

POREDAK:

1. OŠ OSTROG-KAŠTEL LUKŠIĆ
2. OŠ Kneza Trpimira-Kaštel Gomilica
3. OŠ Kneza Mislava-Kaštel Sućurac
4. OŠ Bijaći-Kaštel Novi
5. OŠ Filipa Lukasa-Kaštel Stari

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.

24.09.2018. 14:45
Objavljen preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018
Objavljen je preliminarni program 20. CARNET-ove korisničke konferencije CUC 2018 koja će se pod nazivom “CUC20: mreža ideja” održati od 21. do 23. studenoga 2018. godine u Konvencijskom centru Šibenik.

21.10.2018. 18:17
Hrvatska zadovoljila uvjete za ulazak u CERN
Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak potvrdila je da je Hrvatska ispunila sve uvjete kako bi od sljedeće godine mogla biti pridruženi član Europskog laboratorija za fiziku čestica

21.10.2018. 13:00