KOŠARKA

Autor: Nebojša Omašić, 9. 2. 2018.

Ostrožići lako do prvog mjesta

Školsko prvenstvo Grada Kaštela u košarci održano je u srijedu, 7. Veljače 2018. u Gradskoj dvorani u Kaštel Starom. Sudjelovale  su tri kaštelanske škole: OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić, OŠ „Knez Mislav“Kaštel Sućurac i OŠ „Knez Trpimir“Kaštel Gomilica. Moramo pohvaliti naše košarkaše Ostrožiće koji su lagano osvojili 1.mjesto ponajviše jer se druže s našim odbojkašicama koje su im jednostavno predrage, a vjerojatno i uzor.

U prvom susretu Ostrožićima su istrčali momci iz Sućurca legendarnog voditelja i učitelja Siniše Čeke i mora se priznat da su se Sućurani dobro držali u prvoj četvrtini, a onda je slijedio uragan u režiji Ivana Omašića Ginjca, pa semafor staje na 50:22 za Ostrožiće.
U drugom susretu Sućurani akumulirani bijes iskaljuju na Gomiličanima pa tekma završava 42:25 u njihovu korist.

U trećem susretu lušićkim Ostrožićima istrčavaju prike iz Gomilice koje je kolegica Lili Dugonjić pripremala za iznenađenje, ali ono ovaj put izostaje...Ostrožići su nemilice trpali gomilički koš, a pobjedom 62:14 osvajaju 1.mjesto i plasman na zonsko prvenstvo na kojem će ih za 15-20 dana čekati vedete Alkara, Solina i Trogira.
Nastupili su časno i pošteno:
Ivan Omašić Ginjac, Marin SubašićAnte Augustin Maras, Martin Krešić, Antonio Klepo, Juraj Delić, Marino Romić i Ivan Omašić Barin.
Zahvaljujemo svim natjecateljima, domaćinu predobroj kolegici Mariji Žižić, koordinatoru Lukyju, sucu Pruži i zapisničaru Liji, pa šta Bog da na zonskom!!!

Nebojša-Bare Omašić

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara