KOŠARKA

Autor: Nebojša Omašić, 9. 2. 2018.

Ostrožići lako do prvog mjesta

Školsko prvenstvo Grada Kaštela u košarci održano je u srijedu, 7. Veljače 2018. u Gradskoj dvorani u Kaštel Starom. Sudjelovale  su tri kaštelanske škole: OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić, OŠ „Knez Mislav“Kaštel Sućurac i OŠ „Knez Trpimir“Kaštel Gomilica. Moramo pohvaliti naše košarkaše Ostrožiće koji su lagano osvojili 1.mjesto ponajviše jer se druže s našim odbojkašicama koje su im jednostavno predrage, a vjerojatno i uzor.

U prvom susretu Ostrožićima su istrčali momci iz Sućurca legendarnog voditelja i učitelja Siniše Čeke i mora se priznat da su se Sućurani dobro držali u prvoj četvrtini, a onda je slijedio uragan u režiji Ivana Omašića Ginjca, pa semafor staje na 50:22 za Ostrožiće.
U drugom susretu Sućurani akumulirani bijes iskaljuju na Gomiličanima pa tekma završava 42:25 u njihovu korist.

U trećem susretu lušićkim Ostrožićima istrčavaju prike iz Gomilice koje je kolegica Lili Dugonjić pripremala za iznenađenje, ali ono ovaj put izostaje...Ostrožići su nemilice trpali gomilički koš, a pobjedom 62:14 osvajaju 1.mjesto i plasman na zonsko prvenstvo na kojem će ih za 15-20 dana čekati vedete Alkara, Solina i Trogira.
Nastupili su časno i pošteno:
Ivan Omašić Ginjac, Marin SubašićAnte Augustin Maras, Martin Krešić, Antonio Klepo, Juraj Delić, Marino Romić i Ivan Omašić Barin.
Zahvaljujemo svim natjecateljima, domaćinu predobroj kolegici Mariji Žižić, koordinatoru Lukyju, sucu Pruži i zapisničaru Liji, pa šta Bog da na zonskom!!!

Nebojša-Bare Omašić

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

Lenovo ThinkPad Yoga 370 - Fleksibilni profesionalac
Lenovo u svojoj ponudi poslovnih konvertibilnih prijenosnika ima nekoliko modela ThinkPada Yoga. Mi smo imali prilike isprobati model Yoga 370, koji pripada srednjem segmentu Lenovove ponude

22.02.2018. 07:00
Apple će nabavljati materijale za baterije direktno od izvora