Regionalno prvenstvo osnovnih škola u odbojci

Autor: Nebojša Omašić, 9. 3. 2018.

ZLATNE OSTROŽICE I SREBRENA KRILA OSTROŽIĆA

U četvrtak, 8. ožujka je završeno  Regionalno prvenstvo osnovnih škola u odbojci za sedme i osme razrede u obje konkurencije. Domaćin je bila Osnovna škola Meterize iz Šibenika, čija je ravnateljica Margit Vrbičić  napravila odličan posao i ugostila osam najboljih dalmatinskih ekipa-škola po 4 muške i ženske. U obje konkurencije bili su predstavnici velikih gradova, klubova, selekcija - Dubrovnika, Šibenika, Zadra, a Splitsko-dalmatinsku županiju predstavljali su Ostrožići i Ostrožice iz malog Kaštel Lukšića. Kod muškaraca Ostrožići su u polufinalu isprašili Zadrane, a slično su napravili i Šibenčani s Dubrovčanima. Za 3.mjesto Zadrani su se iskalili na momcima iz Dubrovačke republike i osvojili brončani pehar. U finalu show između Ostrožića i domaćih šibenskih funcuta s Meteriza i u velikoj bitki i ruletu 3.seta domaći uzimaju pobjedu i plasiraju se na državno, ali velika pohvala za naše momke!

Polufinalni parovi za učenice:
Šibenik-Dubrovnik 2:0
K. Lukšić-Zadar 2:0
Utakmica za 3.mjesto: Zadar-Dubrovnik 2:1
Finale: K.Lukšić-Šibenik 2:0
Poredak:
1. K.LUKŠIĆ-OSTROG
2. Šibenik-Meterize
3. Zadar-Bibinje
4. Dubrovnik
Ovo su samo suhoparni rezultati, ali je stanje na terenu itekako bilo srceparajuće i finale baš i nije proteklo glatko za Ostrožice, ali necemo sad cjepidlačiti, nego čestitati na plasmanu u finale, a buže ćemo tašelavat na treninzima u međusmjeni. Krajnji cilj je skinit skalp Panonkama, Purgericama i Istrijankama na Državnom. Je li  to po prvi put u povijesti ostvarivo vidjet ćemo...Bravo za organizatore, posebno za Tonija Skelina jer je ponovo pokazao da je veliki strateg. Bravo za sve natjecatelje, publiku i sudce na čelu s Marija Badžim. Od Predragih Ostrožica iz našeg malog (malog?) Lukšića nećemo nikoga posebno isticati jer su sve treneru-učitelju pokazale da su prava škvadra, a to je formula za dalje. Nastupile su:
Marta Kačanić, Marija Vukorepa Crna i Bijela, Anđela Cikojević, Martina Raca, Leonarda Vukadin, Anita Rogulj, Marina Rodin, Dora Jurić, Maja Visic, Matea Vranjes, Nina Strize i Ana Ergovic! Inače, Državno je od 22. do24.04. u Poreču, pa eto...