GRADSKO PRVENSTVO U ODBOJCI

Autor: Nebojša Omašić, 6. 4. 2018.

Najbolje u gradu

Upravo je završeno Prvenstvo grada Kaštela u odbojci za učenice petih i šestih razreda koje se održalo u našoj školi.
Nastupilo je  svih pet kaštelanskih škola čime je samo potvrđen kontinuitet natjecanja u ženskoj odbojci koja, izgleda, ima ozbiljnu namjeru zasjeniti  najvažniju sporednu stvar na svijetu, a to je- pučki rečeno -BALUN!

Nastupile su: Ana Ergovic, Dora Jurić, Katarina Kero, Antea Kapitanović, Lana Barbic, Ana Mateljan, Lucija Prdić, Magdalena Patrlj, Žanamari Županović, Lana Bakić, Petra Martinović i Ana Ćosić.

U pretkolu su se sastale  OŠ Ostrog i OŠ Kneza Mislava. Uz sav respekt i ljubav prema gošćama i voditelju, domaće im u oba seta prepuštaju 18 poena pa pobjedom 2:0 idu u polufinale. U prvom polufinalu sastale su se Gomilica i  K.Stari. Vidjeli smo uzbudljiv susret u kojem su učenice iz K.Starog pokazale veliku borbenost, ali K. Gomilica ipak dobila oba seta. U drugom polufinalu domaće Ostrožice ovaj put igraju s Novim koji je istakao ozbiljne ambicije, ali Ostrožice nisu dopustile  nikakvo iznenađenje.

U prvom setu finala između Lukšića i Gomilice smo vidjeli svu ljepotu i raskoš odbojke. Ističemo šest servisa naše  Antee koja nas je sa 17:22 vratila na 23:22. Tu je slijedio show koji je traja do 29:27 za domaće. U drugom setu Gomilica ostaje na deset poena. Još jednom pobjedom od 2:0 Ostrožice osvajaju gradsko prvenstvo i ostvaruju  pravo natjecanja na zonskom koje ce se održati iza proljetnih praznika. Kao i uvijek moramo pohvalit sve natjecateljice, extra bučnu publiku, voditelje, suca Ivana Jukića, cheefa Lukasa, nasu Tinku te ravnateljicu Silvanu Maganjić koja nam je sve resurse dala na raspolaganje.

Kako su uvijek, na prvome su mjestu učenice , ali treba istaknuti voditelje ekipa,učitelje TZK koji nesebično guraju odbojku i dovode svoje učenice na sva natjecanja. Prva je dama nad damama i višestruki državni školski prvak, učiteljica iz Starog Marija Žižić. Za njom jos jedna dama i velika sportašica,  Maja Tukić. Ponovo dama i to iz Novoga, mlada Lucija Prnić koja ima ozbiljne namjere da nastavi uspješnim stazama svoje prethodnice. Sućurke standardno predstavlja i vodi  Siniša Čeko, pa je uz njega svako natjecanje zabavno i veselo. I na kraju domaći Lukšić predstavlja učitelj Nebojša Omašić- Bare.