Prijave za upis u srednju školu počinju 25. svibnja

Autor: Božena Ukić, 11. 5. 2018.

Prijave učenika u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) počinje 25. svibnja, a 26. lipnja kreću prijave obrazovnih programa, odnosno odabir srednjih škola prema prioritetu

Ministarstvo znanosti i obrazovanja otvorilo je javnu raspravu o nacrtu Odluke o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2018./2019.

Prijedlog datuma

Prema tom dokumentu prijave učenika u Nacionalni informacijski sustav prijava i upisa u srednje škole (NISpuSŠ) počinje 25. svibnja, a 26. lipnja kreću prijave obrazovnih programa, odnosno odabir srednjih škola prema prioritetu.

Za obrazovne programe koji zahtijevaju dodatne provjere, prijave završavaju 2. srpnja, a za sve ostale 10. srpnja, istog datuma kada i započinje ispis prijavnica. Krajnji rok za zaprimanje prijavnica je 12. srpnja, a dan poslije, 13. srpnja, objavljuju se konačne ljestvice poretka.

Jesenski upisni rok ove godine započinje 21. kolovoza, prijave srednjoškolskih programa završavaju 27. kolovoza, a objava konačnih ljestvica poretka očekuje se 30. kolovoza.