ODBOJKA

Autor: Nebojša Omašić, 30. 5. 2018.

Ostrožice prvakinje Dalmacije!!!

Učenice četvrtih, petih i šestih razreda su postale prvakinje Dalmacije na poluzavršnom prvenstvu u Šibeniku. Nastupilo je 5 prvaka svojih županija i to:
-Novalja kao prvak Ličko-senjske županije
-Meterize kao prvak Šibensko-kninske županije
-Arbanasi kao prvak Zadarske županije
-Župa dubrovačka kao prvak Dubrovačko-neretvanske županije i
-Ostrog Kastel Lukšić kao prvak Splitsko-dalmatinske županije.

Dok su se protivnici obračunavali u drugoj grupi, Ostrožice su u svojoj odigrali protiv Novalje, pobijedile lagano 2:0 i čekale protivnice u finalu. Trećeplasirani Arbanasi u drugoj grupi su nakon oba poraza pošli doma, drugoplasirani Šibenik igrao utakmicu za 3.mjesto protiv naše Novalje koju je u cajtnotu trećeg seta izgubio, a prvoplasirana Župa dubrovačka došla Lušićkim Ostrožicama na megdan. Finale je bilo zanimljivo samo prvi set jer se Župa dubrovačka dobro držala do 20.-og poena, a u drugom njihov entuzijazam staje na 10. Ali zato tad počinje veselje i fešta Ostrožica! Pobjedom su ponovile uspjeh prijašnjih generacija i ostvarile plasman na drzavno prvenstvo u Vinkovcima za 15-ak dana i time potvrdile kontinuitet natjecanja OŠ Ostrog Kaštel Lukšić na zavrsnim smotrama, što itekako vrijedi istaknit!
Konačni poredak:
1. OSTROG KAŠTEL LUKŠIĆ
2. Župa dubrovačka
3. Novalja
4. Meterize Šibenik
5. Arbanasi Zadar

Čestitke svim sudionicama na odličnoj predstavi, sutkinjama Zari i Badzy na suptilnoj arbitraži, trenerima-voditeljima na potezima, te domaćinima Margit Vrbičić i Toni Skelin na odličnoj organizaciji!