UPISI PRVAŠA

Autor: Božena Ukić, 8. 2. 2019.

OSNOVNA ŠKOLA OSTROG - KAŠTEL LUKŠIĆ

UPISI

djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2019./2020.

u osnovne škole Splitsko-dalmatinske županije

Školski obveznici za prijavu u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2019./2020. na području Splitsko-dalmatinske županije su:

• djeca rođena od 1.travnja 2012. do 31. ožujka 2013.
  • djeca rođena od 1. travnja 2013. godine do 31. prosinca 2013. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole
  • djeca kojima je za šk. god. 2018./19. rješenjem Ureda odgođen upis u prvi razred osnovne škole
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. godini 2019./2020. provodit će se u razdoblju od 8. do 18. veljače sukladno Mreži škola, elektronskim putem ispunjavanjem Prijave za predupis objavljene na :

PRIJAVA

Za prijevremeni upis roditelj osim prijave on line podnosi i zahtjev ( obrazac 6 ) Uredu državne uprave , Ispostava Kaštela, Braće Radića 1, a za  privremeno oslobađanje uz zahtjev ( obrazac 6 ). Uredu prilaže i medicinsku dokumentaciju.

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Roditelj odnosno staratelj obvezno se treba javiti u školu u vremenu od 1. do 8. ožujka radi dogovora o terminu utvrđivanja psihofižičke spremnosti za školu.

PETAK (1.3.), UTORAK (2.3.), SRIJEDA (6.3.)--> JUTRO OD 9 DO 12 SATI

PONEDJELJAK (4.3.), ČETVRTAK (7.3.), PETAK (8.3.) --> POSLIJEPODNE OD 15 DO 19 SATI

Tom prilikom donijeti :

• OIB djeteta ,
  • preslik domovnice,
  • preslik rodnog lista

Napomena :  datum izdavanja domovnice i rodnog lista nije bitan

15.01.2021. 08:38
15. siječnja - Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske
Iako je Island još u prosincu 1991. priznao neovisnost Hrvatske, kao Dan međunarodnog priznanja Republike Hrvatske slavi se 15. siječnja, jer je toga dana 1992. godine Hrvatsku i Sloveniju, nakon Vatikana, priznala većina europskih zemalja i zemlje EU.

20.01.2021. 14:13
Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji
Da neki predmeti poput fizike i matematike ne moraju uvijek biti teški i nerazumljivi dokazuju e-Škole digitalni sadržaji. Izrađeni su kako bi učenicima i nastavnicima olakšali učenje i poučavanje te ... The post Objavljeni novi CARNET-ovi e-Škole digitalni sadržaji appeared first on CARNET .