Dan škole, 5.6.2019.

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 7. 6. 2019.

Ovaj dan za nas ima dvostruki značaj. Uz Dan škole obilježavamo i Svjetski dan zaštite okoliša. Poslije obilnih kiša osvanuo je dan koji je obećavao. U prijepodnevnim satima održan je međurazredni turnir u odbojci. Pobjednici su šestaši koji su dobili prigodne darove, a svi su se dobro zabavili i proveselili.

U popodnevnim satima je mađioničar Šarenko zagrijao atmosferu među mališima koji su se oduševili njegovim programom. Uslijedila je priredba koja je, nažalost, kao i prošle godine održana u atriju zbog kiše koja je zaprijetila i tako nas onemogućila u uživanju na ljetnoj pozornici.

Nakon himne i pozdravne riječi ravnateljice uslijedio je bogat program čiji je motiv bio školski život. Četvrtaši su izveli recitaciju MOJA ŠKOLA, a o SIGURNOJ PETICI su govorili trećaši. Poslije PLAVE VILE koju je izveo Veliki zbor opet je bilo riječi o MOJOJ ŠKOLI. Dramska skupina ŠKATULA nas je vratila u daleku prošlost kroz igrokaz TRPIMIROVA DAROVNICA, nakon toga je Veliki zbor otpjevao HVALA TI ZA SVE NOTE. Da haiku nije samo biljka koja uspijeva u Japanu, pokazali su petaši u svojim stihovima.

Kako doći do znanja? Dug je to i naporan put na kojem se mnogi učenici spotiču i muče te traže najlakši način i sumnjive prečice. U POTRAGU ZA ZNANJEM krenuli su i do cilja stigli osmaši u istoimenom igrokazu. Poeziju ne moramo razumjeti da bi nam se svidjela. U to su nas uvjerile četvrtašice, Poljakinje koje su recitirale na materinskom jeziku.

Škola je najljepša čekaonica u kojoj djeca čekaju i žele što prije otputovati, na brzinu odrasti i otići dalje. A kad odu, shvate da su najljepši snovi ostali baš tamo odakle su svi željeli što prije krenuti. Sličice iz čekaonice su nam podijelile četvrtašice, uz recitacije i vesele pjesme.

Program su su završile plesačice iz Plesnog kluba Lolita, nakon čega su podijeljene nagrade odbojkašicama i odbojkašima.

Druženje učitelja, djelatnika i naših umirovljenika nastavljeno je u vrtu u vedrom raspoloženju pa se na kraju začula i pjesma. Sretan nam Dan škole!!!

Fotografije: Lucija Prdić, Gabrijel Vranješ, Karlo Ćudina – VI.d, Anabela Marjanović, VIII.b

Tekst: Lana Marija Barbić, Nikolina Dragičević – VI.c i Nikola Pjanić- VI.a,b,c,d

Album s fotografijama