Europski tjedan programiranja

Autor: Božena Ukić, 17. 9. 2019.

Europski tjedan programiranja:

digitalne vještine koje nadahnjuju

5. – 20. listopada 2019.

Europski tjedan programiranja i ovoga će listopada ponovno pomoći približavanjem digitalnih vještina i inovacija građanima diljem Europe i izvan nje.

Naša škola od 5. do 20. listopada će biti domaćin događanjima usmjerenima programiranju i računalnom razmišljanju.

Ovo je sedma godina održavanja Europskog tjedna programiranja koji je pokrenut kao društvena inicijativa kojom se slavi kreativnost, rješavanje problema i suradnja kroz programiranje i ostale tehnološke aktivnosti za osobe svih dobnih skupina.

U školi će biti organiziranje četiri radionice za učenike škole:

• programiranje mBot (osnovna i napredna radionica)
  • programiranje micro:bit
  • programiranje Scratch - izrada edukativne igrice

Zainteresirani učenici se mogu prijaviti na željenu radionicu kod nastavnica informatike ili kod svojih učitelja.

16.09.2020. 09:15
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

18.09.2020. 12:04
Postovani, U srijedu, 23. rujna 2020. izmedju 16:00 i 18:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi CARNET cvorista u Varazdinu doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija 23.09.2020. od 16:00-18:00 sati appeared first on CARNET .