Dani kruha

Autor: Božena Ukić, 28. 10. 2019.

Dane kruha smo obilježili u srijedu, 23. listopada. Učenici nižih razreda su u školskom atriju izveli prigodni program –recitacije,pjesme, igrokaze. Vidjeli smo „Kako je Pek ispekao svoj prvi kruh“, naučili „Tatin recept“, otkrili „Što sanjaju jabuke“, „ Što slave šljive plave“, kako „ Kruške sanjaju potrbuške“.

Ugodan je „Ostvareni san“, a za to je bio potreban „Mlin“ da bi se ispekao „Domaći
kruh“. Bila je to jedna lijepa „Krušna priča“ nakon koje možemo reći jedno veliko „Hvala.“
Poslije priredbe i blagoslova učenici su ponijeli kruh u razrede gdje su ga međusobno podijelili.

Tekst i fotografije: Petra Soptija i Dora Konta, 7.a

Dani kruha u Lećevici

11.12.2019. 09:15
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

09.12.2019. 09:34
CARNET sudjelovao u NATO vježbi “Cyber Coalition 2019”
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET aktivno je sudjelovala u dvanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom “Cyber Coalition 2019”. Vježba, između ostaloga, ... The post CARNET sudjelovao u NATO vježbi “Cyber Coalition 2019” appeared first on CARNET .

Gigabyte Aorus RX 5700 XT - Debela i fino rashlađena
Nakon modela Gaming, Gigabyte je korisnicima odlučio ponuditi još jednu jaču izvedbu Radeona RX 5700 XT u sklopu svoje podmarke Aorus. Usprkos izostanku sufiksa OC u imenu, ova varijanta korisnicima nudi značajan tvornički overklok

The Surge 2 - Roboti na ulicama Jericha
Jednostavnim poboljšanjima i suptilnim proširenjima, Deck13 napravio je izniman posao te nam ponudio još jednu brutalnu dozu borbe koja ne prašta, u svijetu koji briše granice između ljudi i robota