Dabar i u našoj školi

Autor: Božena Ukić, 12. 11. 2019.

daborvaškolaUčenici naše škole sudjeluju u međunarodnom natjecanju Dabar. Natjecanje se odvija u on -line okruženju uz nadzor učitelja u informatičkoj učionici od 12. do 15. studenoga.

Ove godine su se uključili i učenici iz područne škole Lećevica.

Naša škola jedna je od 550 škola u Hrvatskoj koja sudjeluje u ovome natjecanju. Natjecanje se dijeli na nekoliko kategorija raspoređenih prema razredima: MikroDabar-1. i 2. razred, MiliDabar-3. i 4. razred, KiloDabar-5. i 6. razred, MegaDabar-7. i 8. razred te GigaDabar-učenici srednje škole.

Dabar je međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja koje se u Republici Hrvatskoj održava od 2016. godine.

11.12.2019. 09:15
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.

09.12.2019. 09:34
CARNET sudjelovao u NATO vježbi “Cyber Coalition 2019”
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET aktivno je sudjelovala u dvanaestoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom “Cyber Coalition 2019”. Vježba, između ostaloga, ... The post CARNET sudjelovao u NATO vježbi “Cyber Coalition 2019” appeared first on CARNET .

Gigabyte Aorus RX 5700 XT - Debela i fino rashlađena
Nakon modela Gaming, Gigabyte je korisnicima odlučio ponuditi još jednu jaču izvedbu Radeona RX 5700 XT u sklopu svoje podmarke Aorus. Usprkos izostanku sufiksa OC u imenu, ova varijanta korisnicima nudi značajan tvornički overklok

The Surge 2 - Roboti na ulicama Jericha
Jednostavnim poboljšanjima i suptilnim proširenjima, Deck13 napravio je izniman posao te nam ponudio još jednu brutalnu dozu borbe koja ne prašta, u svijetu koji briše granice između ljudi i robota