SEDMAŠI-ANTIKORONAŠI

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 2. 4. 2020.

Od pamtivijeka je  ljudski rod izložen nedaćama svake vrste. Prirodnim katastrofama-potresima, epidemijama, poplavama, požarima, ratovima... U tim trenutcima pokaže se koliko je čovjek mali pred prirodnim silama. Iako su puno jače od njega, on im se uvijek suprotstavljao . Na sve načine. Tako su diljem svijeta nastali magijski obredi, plesovi i pjesme, npr. zazivanje kiše, spaljivanje zla u karnevalskim svečanostima itd...

Antički grčki filozof Gorgija (493. – 370. pr. Krista) ukazao je na magijsku moć riječi. Ta moć se ogleda u književnom stvaranju, usmenom i pisanom. Moć, ali ljepota.

U ovim danima pokušali smo iskoristiti tu magičnu moć riječi pa smo , unatoč neizvjesnosti,  teškoćama i strahu, pokazali zube i malo se nasmijali koroni! Neka pati! Mi smo sedmaši-antikoronaši!

Literarne radove možete pročitati OVDJE

22.10.2020. 08:24
22. listopada - Međunarodni dan svjesnosti o mucanju
Međunarodni dan svjesnosti o mucanju (International Stuttering Awareness Day – ISAD) u svijetu se obilježava od 1998., a kod nas od 2000. godine u organizaciji Hrvatske udruge za pomoć osobama koje mucaju "Hinko Freund" sa željom da se informiranjem javnosti doprinese kvaliteti života osoba koje mucaju. Zajednički ga obilježavaju osobe koji mucaju i njihove obitelji te stručnjaci, logopedi i drugi - nastavnici, istraživači i kliničari, koji se bave mucanjem.

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .