Radovi naših sedmaša

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 12. 5. 2020.

POVRATAK U BUDUĆNOST

O prošlosti učimo kroz povijest. Sadašnjost živimo i znamo kakva je, ali nam je budućnost nepoznata i neizvjesna. Mnogi su pisci u svojim djelima pokušali proniknuti u tajnu budućnsti stvarajući znanstvenofantastične romane i priče. Čuli ste za Nostradamusa koji se bavio proricanjem? Jules Verne je predvidio podmornicu, poznati pisac, znanstvenik i futurolog Arthur Clarke je još 1945. godine razradio ideju o mreži geostacionarnih komunikacijskih satelita, koja je dvadesetak godina kasnije postala stvarnost. U davnim epizodama Zvjezdanih staza jedna od novotarija je bila razgovor na video telefon. To je tada bila nemoguća misija, a danas je to svakodnevna pojava i tako komuniciramo.

Kako sedmaši zamišljaju budućnost, možete pročitati OVDJE

22.10.2020. 08:24
22. listopada - Međunarodni dan svjesnosti o mucanju
Međunarodni dan svjesnosti o mucanju (International Stuttering Awareness Day – ISAD) u svijetu se obilježava od 1998., a kod nas od 2000. godine u organizaciji Hrvatske udruge za pomoć osobama koje mucaju "Hinko Freund" sa željom da se informiranjem javnosti doprinese kvaliteti života osoba koje mucaju. Zajednički ga obilježavaju osobe koji mucaju i njihove obitelji te stručnjaci, logopedi i drugi - nastavnici, istraživači i kliničari, koji se bave mucanjem.

23.10.2020. 20:00
Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike
Prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike CUC 2020 otvorene su u petak, 23. listopada u 20 sati i traju do 2. studenoga u 12 sati. Prijaviti se možete putem ... The post Otvorene su prijave na 22. CARNET-ovu konferenciju za korisnike appeared first on CARNET .