Radovi naših sedmaša

Autor: NIKOLA PJANIĆ, 12. 5. 2020.

POVRATAK U BUDUĆNOST

O prošlosti učimo kroz povijest. Sadašnjost živimo i znamo kakva je, ali nam je budućnost nepoznata i neizvjesna. Mnogi su pisci u svojim djelima pokušali proniknuti u tajnu budućnsti stvarajući znanstvenofantastične romane i priče. Čuli ste za Nostradamusa koji se bavio proricanjem? Jules Verne je predvidio podmornicu, poznati pisac, znanstvenik i futurolog Arthur Clarke je još 1945. godine razradio ideju o mreži geostacionarnih komunikacijskih satelita, koja je dvadesetak godina kasnije postala stvarnost. U davnim epizodama Zvjezdanih staza jedna od novotarija je bila razgovor na video telefon. To je tada bila nemoguća misija, a danas je to svakodnevna pojava i tako komuniciramo.

Kako sedmaši zamišljaju budućnost, možete pročitati OVDJE