RASPORED ODRŽAVANJA DOPUNSKOG RADA 2020./2021.

Autor: Administrator , 26. 6. 2021.

19.10.2021. 19:53
Učenici i učitelji Osnovne škole Ostrog sudjelovali su u manifestacijama u Kaštel Kambelovcu
Ovogodišnja manifestacija "Jesen u Kaštelima - Sajam plodova zemlje" održana je u Dudanovom parku u Kaštel Kambelovcu. U cilju promicanje agro-turističke ponude Kaštela i poljoprivredne tradicije Kaštela sudjelovale su odgojno-obrazovne ustanove te druge kaštelanske udruge.  Organizirano je prikupljanje donacija i pekarskih proizvoda za pogođene potresom u Petrinji pa je pomoć stigla i od roditelja i djelatnika Osnovne škole Ostrog. Na prigodno uređenom štandu škole moglo se vidjeti pekarsko umijeće vrijednih roditelja, plodovi zemlje, sezonsko voće i povrće te starinski predmeti kojima su bili dijelom svakodnevne uporabe. Podršku svojoj školi dali su učenici 1.c i 3.a razreda, a sudjelovali su i u milenijskoj fotografiji koja je za cilj imala skretanje pažnje javnosti na važnost prevencije i ranog otkrivanja raka dojke. Dani kruha videozapis

19.10.2021. 19:12
PRVAŠI U GAŠPINIM MLINICAMA
  Ove godine i naši najmlađi učenici obilježili su Dane kruha na poseban način, posjetom Gašpinim mlinicama u Solinu. Ujedno su uživali u pravom jesenskom vremenu družeći se u parku. Nezaboravna prva izvanučionička nastava za učenike prvih razreda i njihove učiteljice. Gašpine mlinice_ videozapis

19.10.2021. 18:07
PROJEKT BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA
Izbijanjem pandemije virusa SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika o navedenom problemu. Važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskog zdravlja i prevencije zaraznih bolesti bio je glavni poticaj za pokretanje ovog projekta kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanih uz biosigurnost i biozaštitu. Nositelji projekta su: Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, Zagreb, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu u partnerstvu s OŠ Vijenac, Osijek. Projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. U OŠ Ostrog voditelj projekta je učiteljica Ana Grgantov.

13.10.2021. 21:12
OBAVIJEST BUDUĆIM SREDNJOŠKOLCIMA I NJIHOVIM RODITELJIMA/STARATELJIMA
Odsjek profesionalnog usmjeravanja HZZ Split objavio je rezultate ljetnog upisnog roka u srednje škole za školsku godinu 2021./2022. Budući srednjoškolci i njihovi roditelji/staratelji na taj način imaju uvid u informacije korisne pri izboru srednjoškolskog obrazovnog programa. Dokument 'Broj bodova za upis u 2021./2022.' se nalazi na poveznici .

27.09.2021. 15:47
DODJELA ŽUPANOVIH PRIZNANJA UČENICIMA I MENTORIMA
Župan Boban uručio priznanja svim učenicima i mentorima koji su ostvarili uspjehe na ovogodišnjim državnim natjecanjima         78 najuspješnijih učenika na državnim natjecanjima i njihovi mentori u petak, 24.9.2021. su primili nagrade župana Splitsko-dalmatinske županije Blaženka Bobana, koji je istaknuo kako su ove nagrade poticaj za daljnji napredak i rad. Među nagrađenim učenicima bio je i naš učenik 7.c razreda Tonči Crljen sa svojom mentoricom Radmilom Matijašević Foscarini. Tonči je 12. travnja 2021.g već drugu godinu zaredom osvojio prvo mjesto na Državnom natjecanju iz informatike u kategoriji Digitalnih kompetencija. „I ovo je na neki način rezultat naših Centara izvrsnosti i zbog toga smo posebno sretni. Čestitam učenicima, roditeljima i mentorima, a mi ćemo ih i dalje pratiti“, rekao je Boban i dodao kako su brojne županije u Hrvatskoj slijedile primjer Splitsko-dalmatinske županije, koja je prva uvela ovakvu vrstu nagrađivanja.