UDŽBENICI ŠKOLSKE GODINE 2021./2022.

Autor: Administrator , 11. 7. 2021.

Poštovani roditelji/skrbnici,
Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, 116/2018.) propisano je da su sredstva za nabavu udžbenika za učenike osnovnih škola osigurana u proračunu Republike Hrvatske.
Međutim, sredstva za nabavku drugih obrazovnih materijala( radne bilježnice, zbirke, atlasi, likovne mape, kutije s radnim materijalima) nisu osigurana iz državnog proračuna.
Stoga je Grad Kaštela 8.lipnja 2021.g. donio Odluku o financiranju nabave radnih bilježnica i radnih materijala za učenike osnovnih škola na području Grada Kaštela u kojoj se navodi da će „financirati nabavu radnih bilježnica za osnovne i izborne nastavne predmete, mape za likovni odgoj te radne kutije iz predmeta biologije, kemije, fizike i tehničke kulture za nastavnu godinu 2021./2022.“, uz zbirke zadataka iz matematike tamo gdje nema predviđenih radnih bilježnica.
Dakle,  većinu drugih obrazovnih materijala, koji su potrebni za redovan rad u nastavi, financirat će Grad Kaštela  tako da  će učenike dodatni obrazovni materijali, zajedno  s udžbenicima, čekati u rujnu na klupama.
Međutim, dio drugih obrazovnih materijala koji su potrebni za redovan rad u nastavi, kao što su atlas, zbirke zadataka, nastavni listići i slično, trebat će kupiti roditelji.