DODJELA ŽUPANOVIH PRIZNANJA UČENICIMA I MENTORIMA

Autor: Administrator , 27. 9. 2021.

Župan Boban uručio priznanja svim učenicima i mentorima koji su ostvarili uspjehe na ovogodišnjim državnim natjecanjima

78 najuspješnijih učenika na državnim natjecanjima i njihovi mentori u petak, 24.9.2021. su primili nagrade župana Splitsko-dalmatinske županije Blaženka Bobana, koji je istaknuo kako su ove nagrade poticaj za daljnji napredak i rad.

Među nagrađenim učenicima bio je i naš učenik 7.c razreda Tonči Crljen sa svojom mentoricom Radmilom Matijašević Foscarini. Tonči je 12. travnja 2021.g već drugu godinu zaredom osvojio prvo mjesto na Državnom natjecanju iz informatike u kategoriji Digitalnih kompetencija.

„I ovo je na neki način rezultat naših Centara izvrsnosti i zbog toga smo posebno sretni. Čestitam učenicima, roditeljima i mentorima, a mi ćemo ih i dalje pratiti“, rekao je Boban i dodao kako su brojne županije u Hrvatskoj slijedile primjer Splitsko-dalmatinske županije, koja je prva uvela ovakvu vrstu nagrađivanja.

U ime nagrađenih učenika obratila se Petra Koceić Bilan, koja je posebno zahvalila Splitsko-dalmatinskoj županiji i županu na tome što gleda i sluša te prepoznaje darovite učenike kao važan dio zajednice. „Županija nam daje naših dugo očekivanih 5 minuta u medijskom moru i to joj služi na čast. Osobito u doba pandemije, kada smo mi mladi frustrirani jer nam se čini da smo zapostavljeni, a naši i potencijali i uspjesi zaboravljeni, Županija nam poručuje da smo ipak cijenjeni i to je lijepo znati“,  rekla je nagrađena učenica.