KAŠTILKO - NATJEČAJ MUZEJA GRADA KAŠTELA „MOJI MIHOVIL I KARMELA“

Autor: Administrator , 5. 11. 2021.

Učenici 3.c razreda, koji pohađaju Likovno-kreativnu grupu, prošle su nastavne godine sudjelovali na natječaju Muzeja grada Kaštela „Moji Mihovil i Karmela“. Uz njih, sudjelovala je i učenica 6.razreda naše Područne škole Lećevica, Lana Stričević, pod vodstvom učiteljice likovnog odgoja Antonije Biliškov.

Na javnom natječaju Muzeja grada Kaštela i Gradske knjižnice Kaštela u edukativnoj muzejskoj akciji sudjelovalo je 117 djece od 5 do 15 godina iz svih kaštelanskih osnovnih škola. Djeca su radila ilustracije prema tekstu „Kambelovska ljubavna priča - Mihovil Cambi i njegova Karmela“. Od svih prispjelih radova stručno povjerenstvo odabralo je 20 najboljih likovnih.

Troje učenika 3. c razreda osvojilo je vrijedne nagrade Muzeja grada Kaštela jer su njihovi radovi odabrani među 20 najuspjelijih. Najuspješnija je bila učenica Lana Stričević koja je osvojila glavnu nagradu.
Djeca su u četvrtak, 4.11.2021. godine, u pratnji jednog roditelja i razredne učiteljice bila na otvaranju izložbe nagrađenih likovnih radova. Učenici su u sklopu izložbe poslušali i novonastalu priču „Kambelovsku ljubavnu priču Mihovil Cambi i njegova Karmela“  te su na dar dobili istoimene slikovnice i još mnoge vrijedne nagrade.
Svi koji žele pogledati izložbu mogu to učiniti kroz mjesec studeni u Nadbiskupskom kaštelu u Kaštel Sućurcu.
Malo je reći da su djeca bila oduševljena, a učiteljice i roditelji ponosni na njih!

Jelena Vrtlar, učiteljica

Pogledajte priloženi videozapis