LUKŠIĆ PRVAK!!!

Autor: Administrator , 16. 2. 2022.

Bombastičan naslov, ali u najmanju ruku i takva igra Malih Predragih, makar se radilo o gradskom školskom prvenstvu! Za razliku od mnogih gradova, u Kaštelima nije lako bit prvak grada jer se uvijek bore svih 5 osnovnih škola iz 3 kluba. Tako OK Kaštela uglavnom predstavljaju učenice OŠ Bijaći i OŠ Filip Lukas, Marinu Kaštela dame iz OŠ Knez Mislav i OŠ Knez Trpimir, dok Ostrožice čine mali, ali opaki Lukšić.
Izvlačenjem su se već u pretkolu sastali Ostrog i Bijaći pojačani velikim curama, banderama koje će jednog dana braniti boje reprezentacije Hrvatske. Ali u selu vladaju drukčiji zakoni kao što zapadno od Pecosa vlada zakon Roya Beana. Unatoč lošem otvaranju susreta, Ostrožice se lagano stabiliziraju i preokreću rezultat u svoju korist i takvom igrom do kraja ostvaruju pobjedu od 2:0 nad velikim favoritima te idu u polufinale. Tu su ih dočekale male Sućurke iz Kneza Mislava, međutim očekivano nisu mogle puno napraviti protiv goropadnih Ostrožica, ali im velike čestitke na borbi. U drugom polufinalu Gomiličanke u bojama Kneza Trpimira nisu imale velikih problema s curama iz Staroga u dresevima Filipa Lukasa, pa istim rezultatom idu u finale. U finalu Lukšić protiv Gomilice ili Lukšić protiv Marine Kaštela ili Ostrožice protiv Kneza Trpimira, uglavnom još jedan susret dama koje se poznaju iz Mlađe kadetske županijske lige. Unatoč hrabroj borbi Marinki, zasluženu pobjedu od 2:0 ostvaruju lušićke Ostrožice i kao prve idu na zonsko prvenstvo koje nas očekuje uskoro.
Pohvala za sve sudionice, domaćina Kse Žižić, kolege iz TZK, suca Ivana Jukića, pa idemo dalje.
Za Osnovnu školu Ostrog Kaštel Lukšić nastupile su:
Katarina Kelam, Katarina Lukas, Petra Martinović, Tamara Antunović, Sunčica Patrlj, Ana Lucija Ercegović, Iva Ergović, Nina Parčina, Ružica Krokar, Ana Marija Varnica, Karla Ban Dretvić i Magdalena Poljičak