DRUGAŠI U POSJETU DVD-u KAŠTELA

Autor: Administrator , 15. 3. 2022.

Još od prvog razreda, djeca uče o potencijalno opasnim situacijama kojima mogu biti izloženi,  uče o važnosti odgovornog ponašanja s ciljem sprječavanja nastanka požara u svom domu, uče kako se zaštititi u slučaju požara…I, uvijek nešto pitaju.

A, tko bi  na ta pitanja mogao najbolje odgovoriti, nego oni koji su za to obučeni, oni koji su najbolji poznavatelji zaštite od požara - vatrogasci.

Zato su se učenici 2.a u ponedjeljak, 14.ožujka. uputili u DVD Kaštela u Kaštel Starom.

Dobrodošlicu im je poželio zamjenik zapovjednika gospodin Roko Maletić. Na zanimljiv način pričao je djeci o dužnostima, izazovima i opasnostima vatrogasnog posla. Strpljivo je odgovarao na njihova brojna pitanja, a pomoć pri demonstriranju pružala mu je članica društva Jelena Jurić.

Nakon što su upoznala vatrogasnu opremu koju svaki vatrogasac nosi na požarište te kompletnu opremu vatrogasnog vozila i vozila koje ide na intervenciju u slučaju prometne nesreće, djeca su imala mogućnost držati u ruci mali “šmrk” pod mlazom vode. Zadovoljstvu nije bilo kraja! A još kad je uslijedila vožnja u pravom vatrogasnom vozilu - vrhunac zadovoljstva i uživancije!

Na rastanku, puni dojmova, u znak zahvalnosti “barba” Roku, ali i svim vatrogascima koji čuvaju njihovo mjesto, njihov grad i domovinu, razdragano su zapjevala: Kaštela, grade moj, nek te čuva dobri Bog!

učiteljica Milka Berić

Videozapis posjeta