Obavljeni proljetni radovi u Školskom botaničkom vrtu

Autor: Administrator , 13. 4. 2022.

Ove godine u pomoć u podrezivanju i uređivanju biljaka Školskog botaničkog vrta priskočili su djelatnici Vlastitog pogona, vatrogasci, Javna ustanova More i krš, Strabag Hrvatska i pojedini kaštelanski obrtnici. Za pomoć smo se obratili gradonačelniku kaštela Denisu Ivanoviću koji nam je omogućio da djelatnici Vlastitog komunalnog pogona uklone borov prelac tijekom veljače i ožujka, koji je ove godine iznimno invazivan. Potom su, uz pomoć vatrogasaca i vatrogasne košare DVD-a Kaštel Gomilica, rezali stara stabla i suhe grane. Svojim doprinosom, posebno u masliniku, su doprinijeli i čuvari prirode javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Splitsko-dalmatinske županije More i krš, a obrt Gavranović , čiji je vlasnik bivši učenik škole Ostrog, donirao nam je pun kamion iznimno plodne zemlje, dok su djelatnici tvrtke Strabag Hrvatska razvezli zemlju.

Zahvaljujemo svima na iskazanoj podršci. Hvala!

Više na:

Poveznica_na_članak