ČITANJE NAGLAS

Autor: Administrator , 18. 5. 2022.

Završno natjecanje „Čitajmo naglas“ održano je u ponedjeljak, 16. svibnja, u 19 sati u Nadbiskupskom kaštelu u Kaštel Sućurcu.
GKK se i ove godine uključila u Nacionalno natjecanje u čitanju naglas.
Cilj akcije je poticanje čitanja, razvoj čitalačkih navika, popularizacija knjige.

Tročlano povjerenstvo za vrednovanje i ocjenjivanje glasnog čitanja ocjenjivalo je nastupe prema kriterijima: kreativnog uvodnog dijela, jasnoća i razgovjetnost, izražajnost, primjerenost teksta uzrastu i ukupni dojam.

Natjecanje se provodi u dvije kategorije (3. do 5. razreda i 6. do 8. razreda)

Osnovnu školu Ostrog predstavljale su:

Kategorija 3.-5. razreda: Marijeta Burić (4.c)
                            Čudnovate zgode Šegrta Hlapića Ivana Brlić Mažuranić

Kategorija 6.-8. razreda: Tončica Foscarini (8.a)
                             Šest vrana Leigh Bardugo

Tončica Foscarini je osvojila treće mjesto u svojoj kategoriji. Svim natjecateljima koji su nastupili dodijeljene su jednogodišnje besplatne članske iskaznice.

KDK Škatula izvela je igrokaz „Keka i Tonči“ autorice Nataše Jukić.

U igrokazu su nastupile članice Škatule, učenice 3.c razreda:
Barbara Bralić i Klara Prkut.

Čitanje_naglas_galerija_slika