PROSLAVA DANA ŠKOLE

Autor: Administrator , 10. 6. 2022.

Naša škola jučer je proslavila svoj rođendan! Tom prigodom priređena je školska priredba na kojoj nije nedostajalo plesa i pjesme za sve prisutne. Bogati program vodili su Egon Ivanda i Korina Katić, a započeo je pjesmom Velikog zbora kojim je ravnala nastavnica glazbene kulture Mirela Matijaca Vlaić. Nakon toga uslijedio je pozdrav svim prisutnima ravnateljice Ivančice Grubišić.
Kako nam ne bi nedostajalo pjesme i plesa, pobrinule su se vrijedne učiteljice 1.c i 2. c koje su pripremile učenike da nam pokažu svoje plesno umijeće. Plesači su oduševili svojim umijećem, ali i rasplesali sve prisutne.  Učenici 3. c (Barbara Bralić , Klara Prkut, Antonio Duvnjak, Petra Meštrović te Kristina Melvan) te učenik 5.c, Ante Ljubičić, svojim recitacijama uputili su rođendansku čestitku školi te su nam svojim riječima dočarali kako provode vrijeme u školi i što ona za njih znači. Kratkim igrokazima zabavili su nas učenici 3.a i 2. b, dok su učenici 2./4. razreda PŠ Lećevica izvodeći ojkavicu dokazali kako za kulturnu baštinu nema straha!
Osmaši, koji su na kraju svog osnovnoškolskog obrazovanja, recitirajući iz školske škrinjice iznijeli su svoje misli i osjećaje prema školi. Isto tako napravili su i intervju na talijanskom jeziku s učenicom Tinom Rapić koja je osvojila drugo mjesto na Državnom natjecanju iz talijanskog jezika.
Ovom prigodom dodijeljena su i priznanja najuspješnijim učenicima ove školske godine za rezultate na županijskim i državnim natjecanjima. Posebno je istaknut uspjeh Tonča Crljena , koji je na Državnom natjecanju iz informatike osvojio drugo mjesto te Tine Rapić, koja je na Državnom natjecanju iz talijanskog jezika zauzela treće mjesto. Isto tako nagrađeni su šahisti koji su sudjelovali na Državnom natjecanju u šahu: Marin Grgantov, Marin Šošić, Ana Kero, Marija Marta Bilić, Antonija Šarac, Ivana Delić i Lucija Brko. Pohvaljene su i odbojkašice koje su osvojile treće mjesto na Županijskom prvenstvu u odbojci: Ana Lucija Ercegović, Ana Marija Varnica, Anđela Bralić, Iva Ergović, Karla Ban Dretvić, Katarina Kelam, Katarina Lukas, Magdalena Poljičak, Nada Strize, Nina Parčina, Petra Martinović, Ružica Krokar i Sunčica Patrlj.
Priredba je završena prigodnom pjesmom Dani Malog zbora te solo nastupom mažoretkinje Katarine Maganjić. Nakon svečane priredbe, učenici su sudjelovali u raznim sportskim aktivnostima, kvizovima znanja, predavanjima te radionicama, a u pauzama između aktivnosti mogli su se zasladiti voćnom salatom koju su izradile vrijedne ruke naših učenika 7. i 8. razreda izborne nastave Talijanskoga jezika kojima su se pridružili i ostali učenici. Zahvaljujemo našim sponzorima voća Riboli i Filip Informatika. Uz to su mogli pogledati i kupiti što su za njih pripremile vrijedne ruke naše Zadruge! Sigurni smo kako će ovaj Dan škole učenici dugo pamtiti jer zabave i smijeha nije nedostajalo!

Dan_skole_2022_galerija_slika