Priroda i društvo u Botaničkom vrtu

Autor: Administrator , 25. 10. 2022.

Sunčano prijepodne 22. rujna, učenici 4. a i 4. c razreda iskoristili su za posjet
Botaničkom vrtu naše  škole,  u pratnji svojih učiteljica Jelene Vrtlar i Petre Škrinjarić.
Uz stručno vodstvo voditeljice Botaničkog vrta Ivane Rajčić, agronomice
Jadranke Mijić te inženjera mediteranske poljoprivrede Ivana Vicenca Pense,
učenici su stekli nova znanja o sjetvi i sadnji sjemenki biljaka.
Raspoređeni po skupinama, učenici su sudjelovali u aktivnosti sijanja povrtnjaka
(priprema sjemena, priprema gredice, sijanje, humus, zalijevanje), sijanja u
posudama za bilje (priprema sjemena, punjenje posuda supstratom, sijanje sjemena, slaganje u prijenosne kontejnere), čupanja trave i četinjače te u aktivnosti
odvajanja sjemena palme za banku sjemena. U sklopu ovih aktivnosti učenici
su imali priliku upoznati se sa biblijskim biljkama.
Na toplom suncu  u ugodnom društvu naših stručnjaka koji vrijedno brinu o
održavanju vrta, djeca su pokazala izuzetan interes i želju za oplemenjivanjem
svoga školskog vrta. Bravo za male vrijedne ručice!

Autor: Petra Škrinjarić

Botanički vrt – učionica Prirode i društva

Učenici 4.b razreda s učiteljicom Marijanom Sudar 18. listopada su nastavu Prirode i društva održali u Botaničkom vrtu. Tema je  bila zanimljiva i pravi izazov – sadnja lukovica. Pod stručnim vodstvom voditeljice Botaničkog vrta Ivane Rajčić i  inženjera mediteranske poljoprivrede Ivana Vicenca Pense, učenici su stekli nova znanja o sadnji lukovica. Raspoređeni u skupinama učenici su aktivno sudjelovali u pripremi terena za sadnju te sadnje lukovica na otvorenom i sadnje lukovica u posude.  Znatiželja i radost u dodiru zemlje, interes za sadnju i želja za oplemenjivanjem školskog vrta bili su očiti na svakom koraku. Praktičan rad u prirodnom okruženju nudi i pokreće neočekivane vještine, a timski rad jača zajedništvo. Najudobnija i najsuvremenije opremljena učionica Prirode i društva je p r i r o d a.
Autor: Ivana Rajčić