Thank you for making the first Europe CodeWeek such a success!

Yes, you. You were just as an important part of Code Week's success as any of us. The results are now in300 #codeEU events reached almost 10,000 participants in 26 countries all over Europe. Ireland and Croatia were the two most active countries, but each and every event made a difference in its community.
To wrap up this amazing week in style, we decided to prepare a small infographic with key facts and some highlights of this year's celebration of code.
Europe Code Week 2013

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

Kuo predviđa kako 2020. godine stižu Apple Glasses
Ming Chi-Kuo predviđa kako će Apple 2020. godine predstaviti pametne naočale Apple Glasses, a između 2023. i 2025. godine komercijalizirati platformu Apple Car

ROG Zephyrus S - najtanji gamerski prijenosnik
Asus je predstavio novo prijenosno računalo za igrače - ROG Zephyrus S koje slovi za najtanje gamersko prijenosno računalo u ovom trenutku