Jezici

JEZICI  SU  MOSTOVI  MEĐU   LJUDIMA

Na Zemlji žive tri rasne skupine: europeidi, mongoloidi i negroidi. Svi ti ljudi govore različitim jezicima.
Ja učim engleski jezik. To je međunarodni jezik.
Da bismo mogli učiti, sklopiti prijateljstvo, otputovati u drugu državu, važno je poznavati različite jezike.
Nema razgovora ako ljudi ne govore istim jezikom. Zato kažemo da su jezici mostovi među ljudima.
Osim engleskog naučit ću i talijanski jezik.

Dominik Kolin Kalpić     V.b

Bez jezika kao instrumenta komunikacije ne bi bilo ni čovjeka.
Danas se na svijetu govori od 5000 do 7000 jezika, a najčešće se koristi engleski jezik.
Jedan od najstarijih jezika na svijetu je sanskrt. Zapisi na sanskrtu datiraju još iz petog stoljeća prije Krista.
Bez jezika i pisanih zapisa ne bismo znali ni svoju prošlost.
U današnjem modernom svijetu jako je važno znati što više jezika radi lakše i jednostavnije komunikacije. Poznavajući mnogo jezika, lakše ćemo putovati i bolje upoznati druge zemlje i njihovu kulturu.
Kaže se da čovjek vrijedi onoliko koliko jezika govori.

Šime Ćurković     V.b

Ako ne naučimo nijedan jezik, nećemo se moći
sporazumijevati – nećemo imati mostove među
nama ljudima.
Jedan jezik i jedan čovjek već čine jedan dio mosta.
 Kad ne bi bilo mostova, ne bi bilo ničega lijepoga
na svijetu.
Zato postoje jezični mostovi prema svim ljudima.

Marta Prolić      V.b

Da nema jezika, ne bi bilo komunikacije s drugim ljudima. Svatko bi živio samo za sebe. Bili bismo usamljeni, a svijet bi bio dosadno i tiho mjesto.
Kao što mostovi spajaju obale, tako i jezici spajaju ljude. Uz pomoć jezika možemo razgovarati, dogovarati se, pomagati jedni drugima pa čak i moliti.
Da nema jezika, sporazumijevanje bi bilo nemoguće. Život bi nam svima bio teži.

Paula Varnica     V.b

Jezici su zaista mostovi među ljudima. Preko njih prolazimo kako bismo došli do drugih jezika.
Svaki most ima svoje ime. Npr. mađarski most, slovenski most, hrvatski most… Narodi se ponose imenima svojih jezičnih mostova.
Ispod svakog mosta protječe rijeka slova, riječi i rečenica. U njoj se kupaju imenice, pridjevi i glagoli.
Neki su mostovi smiješni, neki čudni, neki nerazumljivi, a neki svima shvatljivi.

Katarina Vranješ     V.b

„Jezici su mostovi među ljudima.“
To znači da mostovi povezuju ljude. Većina ljudi
komunicira pomoću jezika. Ako ne komuniciramo, ne možemo se povezati, sprijateljiti.
Dakle, jezici su važni. Svi. Ne samo hrvatski, nego i engleski, ruski, češki, rumunjski…
Za lakše sporazumijevanje služi i razvijanje jezika.
Jezicima izražavamo ono što mislimo, što pomaže u izgradnji naših odnosa i boljeg društva.
Jezik je važan i za prenošenje znanja mlađim generacijama.
Čovjek ne može ništa bez sporazumijevanja. Zato jezici i jesu tako važni za cijeli svijet.

Emanuela Matijaca    V.b

Jezici su mostovi koji vežu ljude.
Čovjek koji zna više jezika, može se
sporazumijevati s puno ljudi.
Jezik je najvažnije obilježje svakog naroda. Kaže se da narod bez jezika i nije narod.
Vrlo je važno njegovati materinski jezik gdje god se čovjek nalazio. Na taj način se čuva nacionalni identitet.
Naučiti strani jezik nije samo ulaganje u vlastito znanje i kulturu, nego i poštivanje drugoga i različitosti među nama.

Marija Vukorepa     V.a
Inspirirani petaši

Rebusi BROJKE I SLOVA : Lara Vrcan, Sara Kelić, Lucia Lemo, Lovre Davidović

Haiku

Hrvatski jezik

11.11.2019. 10:47
11. studenoga - Dan hrvatskih knjižnica
Dan hrvatskih knjižnica obilježava se u spomen na dan kada je 1960. godine Hrvatski sabor donio prvi hrvatski zakon o knjižnicama, čime su se stekli preduvjeti za sustavan razvoj hrvatskih knjižnica i nacionalne knjižničarske mreže.

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

Isprobali smo preklopivu Motorolu RAZR 2019 sa savitljivim ekranom
Ovo je prvi mobitel sa savitljivim ekranom koji djeluje smisleno, no visoka cijena i dalje ga čini prvenstveno statusnim, a ne praktičnim uređajem

18.11.2019. 18:00
Micron predstavio terabajtnu microSDXC karticu za profesionalne uređaje
Micron je pustio u prodaju 1 TB memorijsku karticu (microSDXC) koja je namijenjena pohranjivanju video zapisa snimljenog pomoću profesionalnih uređaja za video nadzor

18.11.2019. 18:00
Xiaomi radi na vlastitom RAZR telefonu?
Motorola je nedavno predstavila moderniju inačicu mobitela Razr, sa savitljivim zaslonom, a čini se kako jedan takav namjerava izraditi i Xiaomi

> Nastava  > Hrvatski jezik