CARNet za učenike

Za sve učenike iz škola koje su članice CARNeta korištenje Interneta i tehnologije postalo je lagano i jednostavno. CARNet svim školama nudi spajanje na Internet sigurnom i brzom vezom preko CARNet mreže, a na vama je samo da iskoristite sve pogodnosti koje vam ovo pruža.

CARNet vam nudi nekoliko različitih načina pristupa Internetu na kojemu između ostalog možete pronaći i mnoštvo informativnih, edukativnih i zanimljivih sadržaja koje vam priprema CARNet. Tim se sadržajima najlakše može pristupiti putem Edu.hr portala na kojem su smještene poveznice na sve aplikacije namijenjene učenicima.

Od zanimljivih sadržaja za učenike, na prvom mjestu valja izdvojiti CARNetov Portal za škole na kojem možete pronaći mnoštvo edukativnih tekstova i korisnih savjeta koji će vam pomoći i u školskim i u slobodnim aktivnostima.

Uz online lekcije na Nacionalnom portalu za učenje na daljinu „Nikola Tesla“ učenje postaje zabavnije i lakše. Ni lektire više nisu problem jer eLektire sadrže cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca u elektroničkom formatu, dok u e-Knjižnici možete čitati i pretraživati brojne online knjige i časopise. Svoje stare školske udžbenike jednostavno i lako možete razmijeniti putem Burze udžbenika.

Matematičare će privući niz radova priređenih na primjenu u poučavanju i učenju matematike, dok će učenici skloniji čitanju vjerojatno radije proučiti Blog s novostima na području primjene informacijsko-komunikacijskih tehnologija u učenju i obrazovanju.

Od usluga namijenjenih učenicima valja još izdvojiti interaktivni Raspored sati te pristup E-mailu,Webmailu i Webprostoru, kao i mnoge druge usluge koje uključuju uporabu multimedije i pružanje računalne sigurnosti.

Svim ovim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr koji za vas otvara administrator imenika na vašoj ustanovi. S elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr dobivate i e-mail adresu kojoj možete pristupati putem CARNetovog Webmaila. Za bilo kakva pitanja na raspolaganju vam je CARNetov Helpdesk, telefonom, e-mailom, Skypeom i online (Wikidesk i Facebook stranica).

06.05.2021. 19:04
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 10. SVIBNJA 2021.
Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije je 6.svibnja 2021.godine donio Uputu kojom se od 10.svibnja 2021. godine nalaže održavanje nastave u svim osnovnim i srednjim školama u Splitsko-dalmatinskoj županiji po modelu "A", odnosno neposredno u školi. Dakle, od ponedjeljka, 10. svibnja 2021. godine, nastava će biti organizirana u školi za sve razrede. Smjena A će u ponedjeljak biti u jutarnjoj smjeni dok će smjena B biti u poslijepodnevnoj smjeni.

29.04.2021. 15:15
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 3. SVIBNJA 2021. DO 7. SVIBNJA 2021.
Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije donio je odluku kojom se produljuje organizacija nastave u istom obliku kao u razdoblju od 26. do 30. travnja na razdoblje od dodatnih tjedan dana, od 3. svibnja do 7. svibnja 2021. - za učenike od 1. do 4. razreda nastava će se održavati u školi po ustaljenom rasporedu B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. - za učenike od 5. do 8. razreda nastava će se organizirati online u realnom vremenu, odnosno B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. Učenici su obvezni prisustvovati nastavi u realnom vremenu prema unaprijed određenom rasporedu.

23.04.2021. 15:09
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 26. TRAVNJA 2021. DO 30. TRAVNJA 2021.
Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije donio je odluku kojom se produljuje organizacija nastave u istom obliku kao u razdoblju od 12. do 23. travnja na razdoblje od dodatnih tjedan dana, od 26. travnja do 30. travnja 2021. -  za učenike od 1. do 4. razreda nastava će se održavati u školi po ustaljenom rasporedu A smjena jutro, a B smjena poslijepodne. -  za učenike od 5. do 8. razreda nastava će se organizirati online u realnom vremenu, odnosno A smjena jutro, a B smjena poslijepodne. Učenici su obvezni prisustvovati nastavi u realnom vremenu prema unaprijed određenom rasporedu.

21.04.2021. 15:35
BESPLATAN FONT ZA UČENIKE S DISLEKSIJOM, TEŠKOĆAMA S PAŽNJOM I U ČITANJU
BESPLATAN FONT ZA UČENIKE S DISLEKSIJOM, TEŠKOĆAMA S PAŽNJOM I U ČITANJU OmoType je font koji olakšava čitanje djeci s disleksijom, teškoćama s pažnjom i u čitanju. Besplatan je za škole i osobnu uporabu.  OmoType možete preuzeti putem ove web stranice: https://omotype.com/post/omotype-je-besplatan-za-skole-i-osobnu-uporabu kako bismo olakšali nastavu i obavljanje školskih i domaćih zadaća djeci s navedenim teškoćama.

16.04.2021. 17:43
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 19. TRAVNJA 2021. DO 23. TRAVNJA 2021.
Sukladno uputama Stožera civilne zaštite, u periodu od 19. travnja do 23. travnja 2021. nastava će biti organizirana prema istom principu kao u periodu od 12. do 17. travnja. - za učenike od 1. do 4. razreda nastava će se održavati u školi po ustaljenom rasporedu B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. - za učenike od 5. do 8. razreda nastava će se organizirati online u realnom vremenu, odnosno B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. Učenici su obvezni prisustvovati nastavi u realnom vremenu prema unaprijed određenom rasporedu.