CARNet za učenike

Za sve učenike iz škola koje su članice CARNeta korištenje Interneta i tehnologije postalo je lagano i jednostavno. CARNet svim školama nudi spajanje na Internet sigurnom i brzom vezom preko CARNet mreže, a na vama je samo da iskoristite sve pogodnosti koje vam ovo pruža.

CARNet vam nudi nekoliko različitih načina pristupa Internetu na kojemu između ostalog možete pronaći i mnoštvo informativnih, edukativnih i zanimljivih sadržaja koje vam priprema CARNet. Tim se sadržajima najlakše može pristupiti putem Edu.hr portala na kojem su smještene poveznice na sve aplikacije namijenjene učenicima.

Od zanimljivih sadržaja za učenike, na prvom mjestu valja izdvojiti CARNetov Portal za škole na kojem možete pronaći mnoštvo edukativnih tekstova i korisnih savjeta koji će vam pomoći i u školskim i u slobodnim aktivnostima.

Uz online lekcije na Nacionalnom portalu za učenje na daljinu „Nikola Tesla“ učenje postaje zabavnije i lakše. Ni lektire više nisu problem jer eLektire sadrže cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca u elektroničkom formatu, dok u e-Knjižnici možete čitati i pretraživati brojne online knjige i časopise. Svoje stare školske udžbenike jednostavno i lako možete razmijeniti putem Burze udžbenika.

Matematičare će privući niz radova priređenih na primjenu u poučavanju i učenju matematike, dok će učenici skloniji čitanju vjerojatno radije proučiti Blog s novostima na području primjene informacijsko-komunikacijskih tehnologija u učenju i obrazovanju.

Od usluga namijenjenih učenicima valja još izdvojiti interaktivni Raspored sati te pristup E-mailu,Webmailu i Webprostoru, kao i mnoge druge usluge koje uključuju uporabu multimedije i pružanje računalne sigurnosti.

Svim ovim uslugama možete pristupiti svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr koji za vas otvara administrator imenika na vašoj ustanovi. S elektroničkim identitetom u sustavu AAI@EduHr dobivate i e-mail adresu kojoj možete pristupati putem CARNetovog Webmaila. Za bilo kakva pitanja na raspolaganju vam je CARNetov Helpdesk, telefonom, e-mailom, Skypeom i online (Wikidesk i Facebook stranica).

21.10.2021. 21:54
GODINA ČITANJA: ČITANJE NAGLAS
Uslijed pandemije došlo je do smanjenja mogućnosti organiziranja i sudjelovanja u kulturnim događanjima. Čitanje je jedan od preduvjeta sudjelovanja u kulturi. Hrvatska vlada je 2021 . godinu , na prijedlog ministarstva kulture, proglasila Godinom čitanja .   Mjesec hrvatske knjige obilježava se 15.10 - 15.11. Tim povodom 15.10.2021.g. GKK u dvorcu Vitturi ugostila je mlade čitače, učenike osnovne škole Ostrog. Ugodno druženje uz čitanje, pretvorio se u veliki izazov za komisiju. Naime, pred njima bila  teška zadaća, ocijeniti čitače koji svi redom čitaju lijepo i izražajno.   U  kategoriji...

21.10.2021. 20:06
BERBA MASLINA 2021
I danas i jučer su vrijedne ruke naših učenika, učitelja i djelatnika škole brale masline u školskom masliniku. Družili smo se, zabavljali, pričali, smijali se... A bili smo pri tom i vrlo vrijedni. Jučer smo ubrali 1138 kg, a danas 775 kg maslina. 'Priča se' da smo danas ubrali manje maslina jer nam se danas nisu pridružile vrijedne ručice naših prvaša. Kako nam je bilo, prosudite sami gledajući priloženi videozapis. Masline 2021_ videozapis

19.10.2021. 19:53
Učenici i učitelji Osnovne škole Ostrog sudjelovali su u manifestacijama u Kaštel Kambelovcu
Ovogodišnja manifestacija "Jesen u Kaštelima - Sajam plodova zemlje" održana je u Dudanovom parku u Kaštel Kambelovcu. U cilju promicanje agro-turističke ponude Kaštela i poljoprivredne tradicije Kaštela sudjelovale su odgojno-obrazovne ustanove te druge kaštelanske udruge.  Organizirano je prikupljanje donacija i pekarskih proizvoda za pogođene potresom u Petrinji pa je pomoć stigla i od roditelja i djelatnika Osnovne škole Ostrog. Na prigodno uređenom štandu škole moglo se vidjeti pekarsko umijeće vrijednih roditelja, plodovi zemlje, sezonsko voće i povrće te starinski predmeti koji su bili dijelom svakodnevne uporabe. Podršku svojoj školi dali su učenici 1.c i 3.a razreda, a sudjelovali su i u milenijskoj fotografiji koja je za cilj imala skretanje pažnje javnosti na važnost prevencije i ranog otkrivanja raka dojke. Dani kruha videozapis

19.10.2021. 19:12
PRVAŠI U GAŠPINIM MLINICAMA
  Ove godine i naši najmlađi učenici obilježili su Dane kruha na poseban način, posjetom Gašpinim mlinicama u Solinu. Ujedno su uživali u pravom jesenskom vremenu družeći se u parku. Nezaboravna prva izvanučionička nastava za učenike prvih razreda i njihove učiteljice. Gašpine mlinice_ videozapis

19.10.2021. 18:07
PROJEKT BIOSIGURNOST I BIOZAŠTITA
Izbijanjem pandemije virusa SARS-CoV-2 uočena je važnost dodatne edukacije učenika, učitelja, nastavnika i stručnih suradnika o navedenom problemu. Važnost promicanja vrijednosti očuvanja ljudskog zdravlja i prevencije zaraznih bolesti bio je glavni poticaj za pokretanje ovog projekta kako bi se u osnovne i srednje škole u Republici Hrvatskoj uvelo poučavanje o sadržajima vezanih uz biosigurnost i biozaštitu. Nositelji projekta su: Klinika za infektivne bolesti „Dr. Fran Mihaljević“, Zagreb, Hrvatski zavod za javno zdravstvo, Hrvatsko društvo za biosigurnost i biozaštitu u partnerstvu s OŠ Vijenac, Osijek. Projekt se provodi u osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj. U OŠ Ostrog voditelj projekta je učiteljica Ana Grgantov.