> Nastava  > Informatika  > Dabar
Dabar - međunarodno natjecanje

Natjecanje se odvija 7. - 11. studenog 2016. na CARNetovom sustavu Loomen, uz obaveznu uporabu AAI korisničkih podataka @skole.hr.

Na natjecanje treba ponijeti CARNetove AAI@edu korisničke podatke.

Link za prijavu: https://loomen.carnet.hr/auth/saml/login.php

Hrvatska, pa tako i naša škola se uključila u međunarodnu inicijativu Bebras (Dabar) koja promiče informatiku i računalno razmišljanje među učiteljima i učenicima, ali i u široj javnosti. Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja. Natjecanje je započelo 2004. u Litvi sa 779 učenika, a 2015. uključivalo je 55 zemalja te više od 1.000.000 sudionika.

Dabar uključuje niz predavanja i radionica za učenike i učitelje tijekom cijele godine te međunarodno online natjecanje u studenom svake godine. Originalan naziv je Bebras, što u prijevodu znači dabar a stranice međunarodnog natjecanja su http://bebras.org

Organizator natjecanja za Hrvatsku je udruga "Suradnici u učenju" uz podršku Hrvatskog saveza informatičara i Visokog učilišta Algebra, CARNeta te CROZ-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

06.05.2021. 19:04
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 10. SVIBNJA 2021.
Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije je 6.svibnja 2021.godine donio Uputu kojom se od 10.svibnja 2021. godine nalaže održavanje nastave u svim osnovnim i srednjim školama u Splitsko-dalmatinskoj županiji po modelu "A", odnosno neposredno u školi. Dakle, od ponedjeljka, 10. svibnja 2021. godine, nastava će biti organizirana u školi za sve razrede. Smjena A će u ponedjeljak biti u jutarnjoj smjeni dok će smjena B biti u poslijepodnevnoj smjeni.

29.04.2021. 15:15
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 3. SVIBNJA 2021. DO 7. SVIBNJA 2021.
Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije donio je odluku kojom se produljuje organizacija nastave u istom obliku kao u razdoblju od 26. do 30. travnja na razdoblje od dodatnih tjedan dana, od 3. svibnja do 7. svibnja 2021. - za učenike od 1. do 4. razreda nastava će se održavati u školi po ustaljenom rasporedu B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. - za učenike od 5. do 8. razreda nastava će se organizirati online u realnom vremenu, odnosno B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. Učenici su obvezni prisustvovati nastavi u realnom vremenu prema unaprijed određenom rasporedu.

23.04.2021. 15:09
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 26. TRAVNJA 2021. DO 30. TRAVNJA 2021.
Stožer civilne zaštite Splitsko-dalmatinske županije donio je odluku kojom se produljuje organizacija nastave u istom obliku kao u razdoblju od 12. do 23. travnja na razdoblje od dodatnih tjedan dana, od 26. travnja do 30. travnja 2021. -  za učenike od 1. do 4. razreda nastava će se održavati u školi po ustaljenom rasporedu A smjena jutro, a B smjena poslijepodne. -  za učenike od 5. do 8. razreda nastava će se organizirati online u realnom vremenu, odnosno A smjena jutro, a B smjena poslijepodne. Učenici su obvezni prisustvovati nastavi u realnom vremenu prema unaprijed određenom rasporedu.

21.04.2021. 15:35
BESPLATAN FONT ZA UČENIKE S DISLEKSIJOM, TEŠKOĆAMA S PAŽNJOM I U ČITANJU
BESPLATAN FONT ZA UČENIKE S DISLEKSIJOM, TEŠKOĆAMA S PAŽNJOM I U ČITANJU OmoType je font koji olakšava čitanje djeci s disleksijom, teškoćama s pažnjom i u čitanju. Besplatan je za škole i osobnu uporabu.  OmoType možete preuzeti putem ove web stranice: https://omotype.com/post/omotype-je-besplatan-za-skole-i-osobnu-uporabu kako bismo olakšali nastavu i obavljanje školskih i domaćih zadaća djeci s navedenim teškoćama.

16.04.2021. 17:43
ORGANIZACIJA NASTAVE U RAZDOBLJU OD 19. TRAVNJA 2021. DO 23. TRAVNJA 2021.
Sukladno uputama Stožera civilne zaštite, u periodu od 19. travnja do 23. travnja 2021. nastava će biti organizirana prema istom principu kao u periodu od 12. do 17. travnja. - za učenike od 1. do 4. razreda nastava će se održavati u školi po ustaljenom rasporedu B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. - za učenike od 5. do 8. razreda nastava će se organizirati online u realnom vremenu, odnosno B smjena jutro, a A smjena poslijepodne. Učenici su obvezni prisustvovati nastavi u realnom vremenu prema unaprijed određenom rasporedu.