> Nastava  > Informatika  > 5. razred
Python

Python mozete preuzeti sa stranica Pythona https://www.python.org/

Kad ste instalirali Python pokrenete ga tako da odaberete

Start -> All Programs -> Python  -> IDLE (Python GUI)

Programski jezik Python

Primjeri

1. Zadatak: Izračunaj opseg jednakostraničnog trokuta!

a=int(input('Upiši duljinu stranice trokuta: '))
opseg=3*a
print('Opseg trokuta je: ', opseg)

2. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati površinu pravokutnika!

a=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
b=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
pov=a*b
print('Površina pravokutnika je :', pov)

3. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati opseg i površinu kvadrata!

4. Zadatak: Napiši program koji će tražiti unos zaključne ocjene iz pet predmeta i koji će ispisati prosjek unešenih ocjena!

WORD

Vježbe za pete razrede

U lijevom stupcu su vježbe napisane u wordu, a u desnom stupcu su rezultati oblikovanih vježbi!

Vježbe .doc Vježbe .pdf
Osnove Osnove
Gavran Gavran
Homer Homer
Postavljanje stranice i pretpregled ispisa
Tekst u stupcima Tekst u 3 stupca
Dan planeta Zemlje
Zemlja Zemlja
Tigrovi

Kviz - Internet

Upute:

Kviz je sastavljen od 13 pitanja.
Svako točno odgovoreno pitanje donosi 10 bodova.
Pažljivo pročitati pitanje, odgovorite i kliknite „Sljedeći“.
Ne možete se vraćati na već odgovorena pitanja, sva pitanja morate odgovoriti, a kod zadnjeg pitanja klikni na "Prihvati sve" da bi se kviz spremio.

Budite oprezni da svoj kviz slučajno ne ugasite prije kraja jer vaši odovori neće ostati zapamćeni.

Na samom kraju možete pregledati sva pitanja i svoje odgovore!

Sretno!

KVIZ

Bojanje - Paint

18.12.2018. 09:22
18. prosinca - Međunarodni dan migranata
Prije dvanaest godina, Generalna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 18. prosinca Međunarodnim danom migranata. Još 1990. godine na taj je dan usvojena Konvencija za zaštitu svih migranata radnika i članova njihovih obitelji.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

18.12.2018. 20:07
Honor 10 Lite uskoro i na EU tržištu
Honor 10 Lite uskoro bi se mogao pojaviti i na europskom tržištu - cijene će se ovisno o zemlji u kojoj će se prodavati kretati između 229 i 249 eura

18.12.2018. 20:07