> Nastava  > Informatika  > 5. razred
Python

Python mozete preuzeti sa stranica Pythona https://www.python.org/

Kad ste instalirali Python pokrenete ga tako da odaberete

Start -> All Programs -> Python  -> IDLE (Python GUI)

Programski jezik Python

Primjeri

1. Zadatak: Izračunaj opseg jednakostraničnog trokuta!

a=int(input('Upiši duljinu stranice trokuta: '))
opseg=3*a
print('Opseg trokuta je: ', opseg)

2. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati površinu pravokutnika!

a=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
b=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
pov=a*b
print('Površina pravokutnika je :', pov)

3. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati opseg i površinu kvadrata!

4. Zadatak: Napiši program koji će tražiti unos zaključne ocjene iz pet predmeta i koji će ispisati prosjek unešenih ocjena!

WORD

Vježbe za pete razrede

U lijevom stupcu su vježbe napisane u wordu, a u desnom stupcu su rezultati oblikovanih vježbi!

Vježbe .doc Vježbe .pdf
Osnove Osnove
Gavran Gavran
Homer Homer
Postavljanje stranice i pretpregled ispisa
Tekst u stupcima Tekst u 3 stupca
Dan planeta Zemlje
Zemlja Zemlja
Tigrovi

Kviz - Internet

Upute:

Kviz je sastavljen od 13 pitanja.
Svako točno odgovoreno pitanje donosi 10 bodova.
Pažljivo pročitati pitanje, odgovorite i kliknite „Sljedeći“.
Ne možete se vraćati na već odgovorena pitanja, sva pitanja morate odgovoriti, a kod zadnjeg pitanja klikni na "Prihvati sve" da bi se kviz spremio.

Budite oprezni da svoj kviz slučajno ne ugasite prije kraja jer vaši odovori neće ostati zapamćeni.

Na samom kraju možete pregledati sva pitanja i svoje odgovore!

Sretno!

KVIZ

Bojanje - Paint

11.11.2019. 10:47
11. studenoga - Dan hrvatskih knjižnica
Dan hrvatskih knjižnica obilježava se u spomen na dan kada je 1960. godine Hrvatski sabor donio prvi hrvatski zakon o knjižnicama, čime su se stekli preduvjeti za sustavan razvoj hrvatskih knjižnica i nacionalne knjižničarske mreže.

12.11.2019. 11:02
Postovani korisnici, U cetvrtak, 14.11.2019. u vremenu od 07:00 do 08:00 sati, CARNET NOC ce izvoditi programsku nadogradnju mrezne opreme uslijed cega ce doci do prekida mrezne povezanosti ustanova clanica ... The post INFO Najava prekida mrezne povezanosti na podrucju Viroviticko-podravske zupanija, 14.11.2019. appeared first on CARNET .

Isprobali smo preklopivu Motorolu RAZR 2019 sa savitljivim ekranom
Ovo je prvi mobitel sa savitljivim ekranom koji djeluje smisleno, no visoka cijena i dalje ga čini prvenstveno statusnim, a ne praktičnim uređajem

18.11.2019. 18:00
Micron predstavio terabajtnu microSDXC karticu za profesionalne uređaje
Micron je pustio u prodaju 1 TB memorijsku karticu (microSDXC) koja je namijenjena pohranjivanju video zapisa snimljenog pomoću profesionalnih uređaja za video nadzor

18.11.2019. 18:00
Xiaomi radi na vlastitom RAZR telefonu?
Motorola je nedavno predstavila moderniju inačicu mobitela Razr, sa savitljivim zaslonom, a čini se kako jedan takav namjerava izraditi i Xiaomi

> Nastava  > Informatika  > 5. razred