> Nastava  > Informatika  > 5. razred
Python

Python mozete preuzeti sa stranica Pythona https://www.python.org/

Kad ste instalirali Python pokrenete ga tako da odaberete

Start -> All Programs -> Python  -> IDLE (Python GUI)

Programski jezik Python

Primjeri

1. Zadatak: Izračunaj opseg jednakostraničnog trokuta!

a=int(input('Upiši duljinu stranice trokuta: '))
opseg=3*a
print('Opseg trokuta je: ', opseg)

2. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati površinu pravokutnika!

a=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
b=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
pov=a*b
print('Površina pravokutnika je :', pov)

3. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati opseg i površinu kvadrata!

4. Zadatak: Napiši program koji će tražiti unos zaključne ocjene iz pet predmeta i koji će ispisati prosjek unešenih ocjena!

WORD

Vježbe za pete razrede

U lijevom stupcu su vježbe napisane u wordu, a u desnom stupcu su rezultati oblikovanih vježbi!

Vježbe .doc Vježbe .pdf
Osnove Osnove
Gavran Gavran
Homer Homer
Postavljanje stranice i pretpregled ispisa
Tekst u stupcima Tekst u 3 stupca
Dan planeta Zemlje
Zemlja Zemlja
Tigrovi

Kviz - Internet

Upute:

Kviz je sastavljen od 13 pitanja.
Svako točno odgovoreno pitanje donosi 10 bodova.
Pažljivo pročitati pitanje, odgovorite i kliknite „Sljedeći“.
Ne možete se vraćati na već odgovorena pitanja, sva pitanja morate odgovoriti, a kod zadnjeg pitanja klikni na "Prihvati sve" da bi se kviz spremio.

Budite oprezni da svoj kviz slučajno ne ugasite prije kraja jer vaši odovori neće ostati zapamćeni.

Na samom kraju možete pregledati sva pitanja i svoje odgovore!

Sretno!

KVIZ

Bojanje - Paint

Okvirni vremenik - 2. polugodište

25.05.2018. 09:10
25. svibnja - Međunarodni dan nestale djece
Međunarodni dan nestale djece obilježava se od 1983. godine svakog 25. svibnja čime se odaje počast nestaloj i pronađenoj djeci ali i podiže senzibilitet građana po pitanju ovog fenomena.

24.05.2018. 11:45
Dodjela nagrada pobjedničkim scenarijima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
U subotu, 26. svibnja 2018. godine, u 11 sati u I. tehničkoj školi Tesla, održat će se svečana dodjela nagrada pobjednicima CARNET-ovog natjecanja „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ . Pozivamo sve sudionike natjecanja, ali i sve zainteresirane za ovaj uspješan projekt da se pridruže i sudjeluju na svečanoj dodjeli nagrada koju će voditi glumac Bojan Navojec.

Transplantacija umjetnih sjećanja
Čini se da će u relativno bliskoj budućnosti putem transfera RNK biti moguće terapijski transplantirati ,,umjetnu memoriju" za ublažavanje simptoma demencije ili posttraumatskog stresnog poremećaja

White Shark Napoleon - Povoljan i jednostavan
Napoleon je povoljan miš osrednjeg senzora, pogodan za manje zahtjevne igrače sporijih igara