> Nastava  > Informatika  > 5. razred
Python

Python mozete preuzeti sa stranica Pythona https://www.python.org/

Kad ste instalirali Python pokrenete ga tako da odaberete

Start -> All Programs -> Python  -> IDLE (Python GUI)

Programski jezik Python

Primjeri

1. Zadatak: Izračunaj opseg jednakostraničnog trokuta!

a=int(input('Upiši duljinu stranice trokuta: '))
opseg=3*a
print('Opseg trokuta je: ', opseg)

2. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati površinu pravokutnika!

a=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
b=int(input('Upiši duljinu stranice pravokutnika: '))
pov=a*b
print('Površina pravokutnika je :', pov)

3. Zadatak: Nacrtaj dijagram tijeka i napiši program koji će izračunati opseg i površinu kvadrata!

4. Zadatak: Napiši program koji će tražiti unos zaključne ocjene iz pet predmeta i koji će ispisati prosjek unešenih ocjena!

WORD

Vježbe za pete razrede

U lijevom stupcu su vježbe napisane u wordu, a u desnom stupcu su rezultati oblikovanih vježbi!

Vježbe .doc Vježbe .pdf
Osnove Osnove
Gavran Gavran
Homer Homer
Postavljanje stranice i pretpregled ispisa
Tekst u stupcima Tekst u 3 stupca
Dan planeta Zemlje
Zemlja Zemlja
Tigrovi

Kviz - Internet

Upute:

Kviz je sastavljen od 13 pitanja.
Svako točno odgovoreno pitanje donosi 10 bodova.
Pažljivo pročitati pitanje, odgovorite i kliknite „Sljedeći“.
Ne možete se vraćati na već odgovorena pitanja, sva pitanja morate odgovoriti, a kod zadnjeg pitanja klikni na "Prihvati sve" da bi se kviz spremio.

Budite oprezni da svoj kviz slučajno ne ugasite prije kraja jer vaši odovori neće ostati zapamćeni.

Na samom kraju možete pregledati sva pitanja i svoje odgovore!

Sretno!

KVIZ

Bojanje - Paint

13.08.2018. 09:18
13. kolovoza - Međunarodni dan ljevaka
Međunarodni dan  ljevaka je dan kojim se diljem svijeta pokušava pobuditi svijest o prednostima i nedostacima te osobine. Britanski Klub ljevaka je 13. kolovoza 1992. po prvi puta organizirao obilježavanje Međunarodnog dana ljevaka.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.

18.08.2018. 00:53
Skype Preview za Android dobio mogućnost snimanja poziva
Skype Preview za Android dobio je nove mogućnosti - snimanje telefonskih poziva te slanje i primanje SMS poruka

18.08.2018. 00:47