SIGURNOST NA INTERNETU

RAZMJENA FOTOGRAFIJA

Autor: Božena Ukić, 27. 11. 2012. 12:51

Iako ti se razmjena fotografija putem interneta i elektroničke pošte čini najbržim i najlakšim načinom da ih podijeliš s poznanicima, trebaš imati na umu da to nije uvijek i najbolji način.

Fotografije koje jednom budu odaslane na taj način, nisu više samo u tvom vlasništvu i ne možeš više biti u potpunosti siguran da neće biti odaslane dalje ili da ih netko neće koristiti na način na koji ti ne bi želio.

Slike tvoje obitelji, prijatelja, praznika, rođendana, ljetovanja su tvoja osobna stvar koje, sigurni smo, želiš podijeliti samo s prijateljima koje dobro poznaješ i u koje si stekao povjerenje.

Savjetujemo ti da se posavjetuješ sa svojim roditeljima koji će ti pomoći odabrati fotografije i dati savjet da li da uopće fotografije šalješ ili predložiti bolji način za njihovu sigurniju razmjenu.

Priručnik za djecu

18.12.2018. 09:22
18. prosinca - Međunarodni dan migranata
Prije dvanaest godina, Generalna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 18. prosinca Međunarodnim danom migranata. Još 1990. godine na taj je dan usvojena Konvencija za zaštitu svih migranata radnika i članova njihovih obitelji.

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

18.12.2018. 20:07
Honor 10 Lite uskoro i na EU tržištu
Honor 10 Lite uskoro bi se mogao pojaviti i na europskom tržištu - cijene će se ovisno o zemlji u kojoj će se prodavati kretati između 229 i 249 eura

18.12.2018. 20:07