> O školi
O školi

Izgrađena 1976. godine, Osnovna škola Ostrog u Kaštel Lukšiću od samih svojih početaka razvija zdrav odnos s okolišem.

Duga priča o tom odnosu započela je odmah po otvaranju škole kada su djelatnici i učenici kroz niz akcija uređivali okoliš obrastao u korov i zatrpan građevinskim materijalom. Na četiri hektara terena koji okružuje školu tako se s vremenom razvio botanički vrt u kojem danas raste preko tisuću biljnih sorti porijeklom sa svih strana svijeta, a 1986. proglašen je zaštićenim spomenikom parkovne arhitekture.

U sklopu vrta djeluje i učenička zadruga Maslina kroz koju se učenici brinu za vrt i školski maslinik.

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

21.09.2018. 19:43
Okončanje geoblokiranja i pristupačnija prekogranična dostava paketa
Sastanka europskih ministara konkurentnosti održati će se 27. rujna, na njemu će se razgovarati i o statusu inicijativa o e-trgovini na jedinstvenom digitalnom tržištu.

21.09.2018. 13:32
Naručite online na Moj-Toner.com i osvojite Samsung Galaxy S8
Sada je pravo vrijeme za kupnju! Naručite putem moj-toner.com do 16. listopada 2018. i svaka Vaša kupnja ulazi u bubanj za izvlačenje Samsung Galaxy S8 pametnog telefona.

21.09.2018. 06:00
Predstavljen Samsung Galaxy A7 (2018) s trostrukom kamerom
Samsung je danas predstavio najnoviji dodatak A seriji, Galaxy A7, s trostrukom stražnjom kamerom, 6-inčnim Super AMOLED zaslonom te u četiri boje kućišta

> O školi