> O školi
O školi

Izgrađena 1976. godine, Osnovna škola Ostrog u Kaštel Lukšiću od samih svojih početaka razvija zdrav odnos s okolišem.

Duga priča o tom odnosu započela je odmah po otvaranju škole kada su djelatnici i učenici kroz niz akcija uređivali okoliš obrastao u korov i zatrpan građevinskim materijalom. Na četiri hektara terena koji okružuje školu tako se s vremenom razvio botanički vrt u kojem danas raste preko tisuću biljnih sorti porijeklom sa svih strana svijeta, a 1986. proglašen je zaštićenim spomenikom parkovne arhitekture.

U sklopu vrta djeluje i učenička zadruga Maslina kroz koju se učenici brinu za vrt i školski maslinik.

16.11.2018. 12:54
16. studenoga - Međunarodni dan tolerancije
Međunarodni dan tolerancije obilježava se 16. studenoga. To je dan koji nas podsjeća na poštovanje i uvažavanje drugačijih od nas. Dan koji nas potiče na snošljivost prema drugima. Generalna Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije koja je potpisana od strane članica 16.11.1995. godine.

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

17.11.2018. 20:38
"Savitljivi" iPad Pro
Appleov najnoviji i najskuplji iPad pobrao je mnoge pozitivne kritike za dizajn, zaslon, performanse i mogućnosti. No, po pitanju čvrstoće, čini se, ne stoji najbolje

17.11.2018. 20:36