> O školi
O školi

Izgrađena 1976. godine, Osnovna škola Ostrog u Kaštel Lukšiću od samih svojih početaka razvija zdrav odnos s okolišem.

Duga priča o tom odnosu započela je odmah po otvaranju škole kada su djelatnici i učenici kroz niz akcija uređivali okoliš obrastao u korov i zatrpan građevinskim materijalom. Na četiri hektara terena koji okružuje školu tako se s vremenom razvio botanički vrt u kojem danas raste preko tisuću biljnih sorti porijeklom sa svih strana svijeta, a 1986. proglašen je zaštićenim spomenikom parkovne arhitekture.

U sklopu vrta djeluje i učenička zadruga Maslina kroz koju se učenici brinu za vrt i školski maslinik.

Vremenik

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

28.07.2017. 01:00
Gifstory (App dana)
App dana

22.07.2017. 20:37