> O školi  > Knjižnica

Mladi knjižničari:  ponedjeljak i petak 6.školski sat ujutro
Šahovska grupa: utorak i četvrtak 6.školski sat poslije podne

Knjižnica OŠ Ostrog

Knjižnica OŠ Ostrog osnovana je 1976. godine u sklopu novoizgrađene  školske zgrade. Smještena je u  prostoru od 12 x 4 m2 na sjevernoj strani  prizemlja škole. Postojeći knjižni fond iz stare škole prebačen je u novu knjižnicu.

Knjige za učenike i učitelje redovito se nabavljaju u skladu s financijskim sredstvima. Danas knjižnica posjeduje učenički i nastavnički fond knjiga i časopisa, referentnu zbirku, audio-vizualnu te CD i DVD građu. Najbrojniji je učenički fond. Unatoč velikom broju knjiga u tom fondu nemamo sve lektirne naslove, a ni postojeća količina nije dovoljna te ih trebamo što prije nabaviti.

Iako danas radimo u preuređenom prostoru s novim funkcionalnijim namještajem ipak on ne zadovoljava svim potrebama za održavanje raznih aktivnosti (program Informacijske pismenosti i poticanja čitanja, Šahovska grupa, književni susreti, izložbeni prostor i dr.) Imamo samo dva stola s 8 sjedećih mjesta i nedovoljno polica za knjige. Nadamo se da će knjižnica dobiti veći i funkcionalniji prostor u planiranom nadograđenom prostoru škole.

Knjižnicu vodi knjižničarka Darija Budiša (nastavnica engleskog i hrvatskog jezika).

smiley Donacije za školsku knjižnicu

Na početku je bilo ovako:

Na kraju akcije svi koji su sudjelovali                                                                                               uživali su u plodovima svog rada....

„Piramida od knjiga“ visine 3,5 m u predvorju

Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu

15.10.-15.11. Mjesec hrvatske knjige obilježili smo sudjelovanjem u projektu „Piramida od knjiga“ u organizaciji Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu. U  predvorju te knjižnice izgrađena je četverostrana piramida od knjiga.  Za to je bilo potrebno više od 20000 knjiga pa su pozvali nakladnike, knjižare, knjižnice, ljubitelje knjige i razne entuzijaste da im se pridruže u prikupljanju građe i u gradnji piramide. Tako smo se odazvali i mi te smo im poslali 8 paketa knjiga iz pasivnog fonda (347 knjiga), koje smo planirali otpisati. Piramida se počela graditi početkom studenog, a bila je izložena do polovine tog mjeseca.  Važno je naglasiti da je ovo i dobrotvorni karakter ovog projekta, s obzirom da će se knjige korištene kao građa za piramidu donirati potrebnim ustanovama nakon njezina rastavljanja ili će biti proslijeđene zainteresiranim čitateljima kroz projekt BookCrossing. Uz navedeno, posebnost je i u tome što će svaki partner u knjigama moći navesti krajnje odredište svoje donacije, a jamstvo pisanog traga o cijelom pothvatu bit će Knjiga graditelja s detaljnim podacima o donatorima i graditeljima. Također, projekt će biti prijavljen kao kandidat za Guinnessov rekord.

Vremenik

16.09.2017. 08:45
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

18.09.2017. 13:07
Još dva dana za prijavu na e-tečaj Moodle dizajner
Upisi u drugu grupu CARNetovog masovnog online tečaja Moodle dizajner još uvijek traju, a svi zainteresirani mogu se prijaviti najkasnije do 19. rujna 2017. godine u ponoć. Obrasci za prijavu dostupni su putem stranica CARNetovog mrežnog sjedišta .

21.09.2017. 01:00
CityBus Zadar (App dana)

16.09.2017. 01:00
Glass Planner (App dana)