Upisi 2017./2018.

OSNOVNA ŠKOLA OSTROG - KAŠTEL LUKŠIĆ

UPIS

djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2017./2018.

u osnovne škole Splitsko-dalmatinske županije

Školski obveznici za prijavu u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2017./2018. na području Splitsko-dalmatinske županije su:

·         djeca rođena od 01. travnja 2010. do 31. ožujka 2011. godine,

·         djeca rođena od 01. travnja 2011. do 31. prosinca 2011. godine za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole,

·         djeca kojima je za školsku godinu 2016./2017. rješenjem Ureda odgođen upis u prvi razred osnovne škole,

·         djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole.

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2017./2018. provodit će se u razdoblju od 06. do 17. veljače 2017. godine sukladno upisnom području, elektronskim putem ispunjavanjem Prijave za predupis objavljene na:

Za prijevremeni upis roditelj, odnosno staratelj podnosi prijavu online, podnosi zahtjev (Obrazac 6) Uredu državne uprave (Ispostava Kaštela, Braće Radića 1, Kaštel Sućurac) te školi dostavlja mišljenje stručnog tima predškolske ustanove prilikom dogovora o terminu testiranja.

Za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred (djeca s težim oštećenjem zdravlja) roditelj, odnosno staratelj podnosi zahtjev (Obrazac 6) Uredu državne uprave (Ispostava Kaštela, Braće Radića 1, Kaštel Sućurac) te Uredu prilaže i medicinsku dokumentaciju .

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole i razloga. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Nakon obavljene online prijave djeteta Uredu, roditelj odnosno staratelj obavezno se treba javiti školi u vremenu od 01. do 08. ožujka 2017. godine radi dogovora o terminu testiranja djeteta i terminu liječničkog pregleda.

PONEDJELJAK (06.03.), ČETVRTAK (02.03.),

poslijepodne od  15 - 19 sati

UTORAK (07.03.), SRIJEDA (01.03. i 08.03.), PETAK (03.03.)

jutro od  9 - 12 sati

Tom prilikom donijeti:

-          OIB djeteta

-          preslik domovnice

-          preslik rodnog lista

Napomena: domovnica i rodni list vrijede bez obzira na datum izdavanja

UPISI

djece u prvi razred osnovne škole za školsku godinu 2016./2017.

Školski obveznici za prijavu u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2016./2017. na području Splitsko-dalmatinske županije su:

• djeca rođena od 1.travnja 2009. do 31. ožujka 2010.
  • djeca rođena od 1. travnja 2010. godine do 31. prosinca 2010. za koju roditelji, odnosno staratelji žele ostvariti pravo na prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole
  • djeca kojima je za šk. god. 2015./16. rješenjem Ureda odgođen upis u prvi razred osnovne škole
  • djeca koja trebaju privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred osnovne škole

Prijava djece dorasle za upis u prvi razred osnovne škole u šk. godini 2016./2017. provodit će se u razdoblju od 8. do 19. veljače sukladno Mreži škola, elektronskim putem ispunjavanjem Prijave za predupis objavljene na : www.udu-sdz.hr

Za prijevremeni upis roditelj osim prijave on line podnosi i zahtjev ( obrazac 6 ) Uredu državne uprave , Ispostava Kaštela, Braće Radića 1, a za  prijevremeno oslobađanje uz zahtjev ( obrazac 6 ) uredu prilaže i medicinsku dokumentaciju .

Ako se dijete želi iz opravdanog razloga upisati u školu kojoj ne pripada prema upisnom području u postupku prijave, prijavljuje obje škole s naznakom željene škole. Provjeru spremnosti obavlja u matičnoj školi, nakon čega se javlja željenoj školi radi dogovora.

Roditelj odnosno staratelj obvezno se treba javiti u školu u vremenu od 7. do 14. ožujka  radi dobivanja rasporeda testiranja i rasporeda liječničkog pregleda.

PONEDJELJAK, ČETVRTAK, PETAK poslijepodne od  15 - 19 sati

UTORAK, SRIJEDA, jutro od  9 - 12 sati

Tom prilikom donijeti :

OIB djeteta ,
preslik domovnice,
preslik rodnog lista
Napomena :  datum izdavanja domovnice i rodnog lista nije bitan

Prije polaska u školu
Vremenik

28.07.2017. 08:09
28. srpnja - Svjetski dan borbe protiv hepatitisa
Hepatitis je bolest koja ubija gotovo kao i AIDS s oko 1,4 milijuna smrti na godinu, objavila je u Ženevi Svjetska zdravstvena organizacija WHO u povodu Svjetskog dana borbe protiv hepatitisa koji se obilježava 28. srpnja.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

28.07.2017. 01:00
Gifstory (App dana)
App dana

22.07.2017. 20:37