Datum objave: 5. lipnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

ĐARDIN ČITANJA

Dvorac Vitturi je 3. lipnja u predvečernjim satima bio pozornica na kojoj su se čitači iz kaštelanskih škola predstavili odabranim tekstovima. Revija čitanja dio je programa Đardina čitanja na kojem su sudjelovali učenici izabrani od strane stručnog žirija, a istaknuli se na prve dvije večeri manifestacije. Osim četrnaest učenika osnovnih škola i srednje škole Braće Radić, čitali su i glumci Filip Radoš i Branimir Rakić. Naša je škola imala čak dvoje predstavnika koji su pred mnogobrojnom publikom oživjeli književne tekstove te publici dali težak zadatak odabira najboljeg čitatelja. Ivan Pavao Barać iz 5.a čitao je antologijsku pjesmu Dragutina Tadijanovića “Nosim sve torbe a nisam magarac”, dok je Barbara Bralić iz 5.b čitala “Pred ispit”, pjesmu Ivane Brlić-Mažuranić. Svi su sudionici dobili medalje za sudjelovanje u programu te pomogli u popularizaciji čitanja i razvoju kulturnog života Kaštela.

PODJELA SVJEDODŽBI

Podjela svjedodžbi učenicima će biti u petak 5.7.2024. po sljedećem rasporedu: 8:00 sati smjena B – podjela svjedodžbi učenicima 1./3./5./7. razreda 9:00 sati smjena A –...