Datum objave: 28. svibnja 2024.
Kategorija: Naslovnica

PRIJAVA I UPIS KANDIDATA S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU U I. RAZRED SREDNJE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2024./2025.

Postupak prijave i upisa kandidata s teškoćama u razvoju u I. razred srednje škole u školskog godini 2024./2025. provodit će se kako slijedi:

Kandidati s teškoćama u razvoju koji su u sustavu redovnog obrazovanja prijavljuju se u razdoblju od 27. svibnja 2024. do 14. lipnja 2024. Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u Splitsko – dalmatinskoj županiji koji će im pomoći u odabiru srednje škole koja provodi jedan od programa obrazovanja za koji je kandidat dobio stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Tom prilikom roditelji/skrbnici i kandidati sami odabiru redoslijed programa, odnosno….

iskazuju svoj odabir liste prioriteta prema programima obrazovanja koje je Hrvatski zavod za zapošljavanje naveo u svom stručnom mišljenju. Roditelji/staratelji će Upisnom povjerenstvu Upravnog odjela na predviđenom obrascu/prijavnici navesti obrazovne programe navedene u stručnom mišljenju Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i srednje škole u kojima se ti programi izvode redom kako bi željeli da ih kandidat upiše.

Upisnom povjerenstvu Upravnog odjela roditelji i kandidat obvezno prilažu:

– rješenje nadležnog upravnog tijela o primjerenom programu obrazovanja u osnovnoj školi;
– stručno mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (original i presliku) o sposobnostima i motivaciji učenika za, u pravilu šesti, najmanje tri srednjoškolska programa obrazovanja sukladno određenom primjerenom programu obrazovanja u rješenju;
– popunjeni obrazac Prijave (obrazac Prijave se može popuniti i u Upravnom odjelu za prosvjetu).

Upisno povjerenstvo Upravnog odjela unosit će navedene odabire kandidata u sustav od 27. svibnja do 21. lipnja 2024., nakon čega će se zatvoriti mogućnost unosa.

Kandidati se rangiraju na zasebnim ljestvicama poretka temeljem ostvarenog ukupnog broja  bodova tijekom postupka vrednovanja u obrazovnim programima za koje posjeduju stručno  mišljenje službe za profesionalno usmjeravanje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

U školama u kojima je to uvjet za upis, kandidati moraju zadovoljiti i na ispitu sposobnosti i darovitosti.

Provođenje dodatnih provjera za kandidate s teškoćama u razvoju i unos rezultata u sustav provodit će se od 24. lipnja do 26. lipnja 2024.

Kako bi se cijeli postupak pravovremeno obavio i kako bi do početka prijava obrazovnih programa ostalih kandidata sve upisne kvote odgovarale stvarnom stanju, početak prijava kandidata s teškoćama u razvoju započinje ranije:

1. Kandidati s teškoćama u razvoju javljaju se Upravnom odjelu za prosvjetu, kulturu, tehničku kulturu i sport u Splitsko – dalmatinskoj županiji od 27. svibnja do 14. lipnja 2024. te iskazuju odabir liste prioriteta redom kako bi željeli upisati obrazovne programe.
2. Upisno povjerenstvo Upravnog odjela unosit će navedene odabire u sustav od 27. svibnja do 21. lipnja 2024.
3. Mogućnost unosa prijava zatvara se 21. lipnja 2024.
4. Rangiranje kandidata s teškoćama u razvoju sukladno navedenim listama prioriteta prema opisanim kriterijima je 27. lipnja 2024. što rezultira smanjenjem upisnih kvota razrednih odjela pojedinih programa obrazovanja.

Nakon ovog rangiranja započinje postupak prijava programa ostalih kandidata.

Pravo upisa u nekom obrazovnom programu ostvaruje onoliko kandidata koliko se u tom obrazovnom programu može upisati kandidata s teškoćama u razvoju sukladno Državnom pedagoškom standardu srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (NN broj 63/08 i 90/10).

Kandidati s teškoćama u razvoju koji na ovaj način ostvare upis u srednju školu neće se moći prijavljivati u redovnom upisnom roku.

Kandidati iz osnovnih škola s uredovnog područja Kaštela koji žele iskoristiti navedeno pravo, trebaju se javiti u zadanom roku (od 27. svibnja do 14. lipnja 2024. svakim radnim danom od 08.00 do 13.00) u pripadajuće izdvojeno radno mjesto:

Upravni odjel za prosvjetu
21212 Kaštel Sućurac, Braće Radić 1

PODJELA SVJEDODŽBI

Podjela svjedodžbi učenicima će biti u petak 5.7.2024. po sljedećem rasporedu: 8:00 sati smjena B – podjela svjedodžbi učenicima 1./3./5./7. razreda 9:00 sati smjena A –...