Školski odbor

Članovi Školskog odbora Osnovne škole Ostrog, Kaštel Lukšić:

• Deana  Vrdoljak Kačanić – predstavnik Vijeća roditelja do 22.9.2023. /  Nives Krstulović – predstavnik Vijeća roditelja od 4.10.2023.
        • Begziada Markota – predstavnik Učiteljskog vijeća
        • Marija Kranjčec – predstavnik Učiteljskog vijeća
        • Dijana Vinčić – predstavnik Skupa radnika do 21.8.2023, godine / Darija Abramović od 21.8.2023.- predstavnik radnika
        • Jozo Biliškov – predstavnik Osnivača
        • Sanja Viculin – predstavnik Osnivača
        • Ante Gotovac – predstavnik Osnivača

Predsjednica Školskog odbora je Deana Vrdoljak Kačanić do 19.9.2023. godine, a od 19.9.2023. godine Školski odbor imenuje Dariju Abramović za predsjednicu Školskog odbora.

Zamjenica predsjednice Školskog odbora je Begziada Markota.

Mandat članovima Školskog odbora traje četiri (4) godine, od 24.05.2021. godine do 24.05.2025. godine.

Priloženi dokumenti:
Poslovnik o radu Skolskog odbora.PDF

Izbori za Školski odbor

Školski odbor ima sedam članova, od kojih jednog člana bira i razrješuje radničko vijeće, a ako radničko vijeće nije utemeljeno, imenuju ga i opozivaju radnici neposrednim i tajnim glasovanjem, na način propisan Zakonom o radu za izbor radničkog vijeća koje ima samo jednog člana, a ostalih šest članova imenuje i razrješuje osnivač, i to:
– dva člana iz reda učitelja, nastavnika i stručnih suradnika na prijedlog učiteljskog, odnosno nastavničkog, odnosno odgajateljskog vijeća,
– jednog člana iz reda roditelja koji nije radnik škole na prijedlog vijeća roditelja,
– osnivač tri člana.