OSTROŽICE ZASLUŽILE ŽUPANIJSKO

Autor: Nebojša Omašić, 15. 5. 2017.

U petak, 5. svibnja u Sinju je održano Zonsko prvenstvo za učenice petih i šestih razreda u odbojci na kojem su sudjelovala četiri gradska prvaka iz naše zone i to:

OŠ „ Marko Marulić“Sinj
OŠ „ Majstor Radovan“Trogir
OŠ    Petra Kružića Klis
OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić

Nakon izvlačenja formirani su parovi polufinala:

1. OŠ „Ostrog“Kaštel Lukšić - OŠ „Majstor Radovan“Trogir 2:0 (25:15, 25:9)
2. OŠ „Marko Marulić“ Sinj - OŠ Petra Kružića Klis 2:0 (25:16, 25:19)

FINALE:

OŠ „Marko Marulić“ Sinj - OŠ „Ostrog“ Kaštel Lukšić 0:2 (12:25, 11:25)

Nakon skoro pa brilijantne predstave naših Ostrožica u Sinju , ostvareno je pravo natjecanja na županijskom prvenstvu koje će se održati za desetak dana i to možda baš u Lukšiću...
Čestitamo svim sudionicima na sudjelovanju i borbi, hvala Ivanu Jukiću na britkoj arbitraži, a posebno Ostrožicama koje su izgledale opako!
Za Lukšić  su ginile  redom:
Maja Visic-kapetan škvadre, Leonarda Vukadin, Ana Ergović, Anita Rogulj, Dora Jurić, Martina Raca, Ana Skorup, Brigita Jerkan, Patricia Grgurić, Ana Mateljan, Antea Kapitanović i Magdalena Patrlj.

Nebojša Omsašić - Bare

Okvirni vremenik - 2. polugodište

21.02.2018. 09:00
21. veljače - Međunarodni dan materinjeg jezika
Materinji ili materinski jezik je termin kojim označavamo prvi jezik koji neka osoba nauči u svojoj obitelji. Stručnjaci tvrde da je znanje materinskog jezika vrlo važno pri formiranju mišljenja, a istraživanja pokazuju da osoba koja nije svladala svoj materinski jezik ima problema s učenjem ne samo drugih jezika već i s učenjem uopće.

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

21.02.2018. 17:11
Prošle je godine SAP u našoj regiji ostvario najbolje rezultate u svojoj povijesti
SAP je danas na godišnjem događanju predstavio rezultate ostvarene u 2017. godini na globalnoj, regionalnoj i lokalnoj razini, kao i planove te poslovnu strategiju za 2018. godinu u Hrvatskoj

21.02.2018. 16:00