> e-Dnevnik

Autor: Nora Šarić

E-DNEVNIK ZA UČENIKE:

e-Dnevnik za učenike je web aplikacija koja omogućava učenicima pregled ocjena, izostanaka i bilježaka koje su upisali nastavnici u e-Dnevnik sustav.
Učenici se prijavljuju sa svojim elektroničkim identitetom u sustavu AAI@Edu.hr.

Upute za korištenje za učenike

E-DNEVNIK ZA RODITELJE:

e-Dnevnik za roditelje je web aplikacija kojoj mogu pristupiti roditelji učenika škole koje koriste e-Dnevnik sustav u tekućoj školskoj godini.

Putem ove aplikacije roditelju je omogućen uvid u osobne podatke, ocjene, izostanke, bilješke, planirani raspored pisanih zadaća i ostale podatke o djetetu koje su predmetni nastavnici i razrednik unijeli u e-Dnevnik.

Novost je mogućnost opravdavanja izostanaka učenika putem e-Dnevnika za roditelje, što značajno pojednostavljuje komunikaciju između roditelja i razrednika, te olakšava ažuriranje informacija o izostancima s nastave.

Roditelji tako mogu u e-Dnevniku odabrati dane za koje žele opravdati izostanke te priložiti liječničku ispričnicu, ako je riječ o izostanku u trajanju duljem od tri dana. Razrednik putem e-Dnevnika za nastavnike prima zahtjev roditelja za opravdanjem izostanaka. Nakon obrade zahtjeva, roditelji dobivaju informaciju o ažuriranju izostanaka i mogu poslati dodatne napomene razredniku. Konačnu odluku o opravdanju izostanaka na temelju podataka dobivenih od roditelja donosi razrednik. Upute možete vidjeti ovdje.

Pristup je dozvoljen isključivo korisnicima registriranim u sustavu e-Građani.

U sustav se moguće prijaviti isključivo putem NIAS-a. Nacionalni identifikacijski i autentifikacijski sustav (NIAS) predstavlja središnji sustav identifikacije i autentikacije korisnika na elektroničke usluge javnog sektora. NIAS je zadužen za upravljanje elektroničkim identitetima (e-ID) u svrhu uspostavljanja jedinstvenog sustava autentikacije u okruženju elektroničkog komuniciranja krajnjih korisnika s e-uslugama javnog sektora.

Uvid u podatke djeteta moguć je pod uvjetom da je razrednik u e-Dnevniku ispravno evidentirao dodatne podatke o roditeljima.

Upute za korištenje za roditelje

Više o sustavu e-Dnevnik možete pročitate ovdje.