Područna škola Lećevica

PODRUČNA ŠKOLA LEĆEVICA

Područna škola Lećevica nalazi se u istoimenoj općini Lećevica. U sastavu su općine četiri naselja: Divojevići, Kladnjice, Lećevica i Radošić.

Do PŠ Lećevica možete doći iz matične škole Ostrog za pola sata, cestom preko Malačke (Kaštel Stari – Radošić – Lećevica) odakle se pruža predivan pogled na Kaštelanski zaljev i Trogir.

Ispred školske zgrade, koja je u potpunosti obnovljena 2008. godine,  prostire se veliko igralište. Okružena je uređenim vrtom za koji smo već nekoliko godina nagrađeni diplomom za najbolje uređeni okoliš odgojno – obrazovnih ustanova kaštelanske Zagore.

Obilježavamo razne datume: Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Dan jabuka,  Dan općine i zaštitnika svetog Martina, Svetog Nikolu, Božić, Valentinovo, Maskembal, Uskrs, Dan planeta Zemlje, Majčin dan...

Tijekom godine organiziramo terensku nastavu – okolica škole te jedan cjelodnevni izlet gdje na zanimljiv način i izvan učionice učimo o pojedinim nastavnim sadržajima.

Osim u redovnu nastavu učenici su uključeni u izbornu nastavu (vjeronauk i informatika), dopunsku i dodatnu nastava i izvannastavne aktivnosti - Mali istraživači.

Naša škola se može pohvaliti talentiranim i vještim pjevačima ojkavice. Ojkanje je najstarija vrsta pjevanja u Hravtskoj, a od 2010. godine uvrštena je na UNESCO-v popis ugrožene nematerijalne kulturne baštine svijeta. Učenici s ponosom njeguju tradiciju i čuvaju seoske običaje.

Lećevica dok ti ime traje,

čuvat ćemo tvoje običaje.

Našim učenicima od srca želimo uspješno školovanje, nova prijateljstva te puno smijeha i veselja!

KONTAKT:

Područna škola Lećevica,

Lećevica 21202

Tel. 021/ 250 - 060

16.09.2020. 09:15
16. do 22. rujna - Europski tjedan kretanja
Svake godine, počevši od 2002., Europski tjedan mobilnosti (European Mobility Week) se organizira od 16. do 22. rujna i posvećen je održivom kretanju / mobilnosti.

18.09.2020. 12:04
Postovani, U srijedu, 23. rujna 2020. izmedju 16:00 i 18:00 sati, uslijed radova na mreznoj infrastrukturi CARNET cvorista u Varazdinu doci ce do prekida mrezne povezanosti prema ustanovama na podrucju ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti – Varazdinska zupanija 23.09.2020. od 16:00-18:00 sati appeared first on CARNET .

> Područna škola Lećevica